Вучевић у Будисави са грађанима, обишао завршене инвестиције
Изградња канализационе мреже, дужине 7.800м (Слив 1 и Слив 4) у Будисави је завршена, а тим поводом насеље је посетио градоначелник Новог Сада Милош Вучевић.
Сливови 1 и 4 дуги су 7.800 метара, а канализација отпадних вода простире се у улицама Каћкој, Цара Душана, Омладинској, Војвођанској, Вука Караџића, Пионирској, Петефи Шандора, Војвођанских бригада, Дожа Ђерђа, Школској, Прњаворској, Петра Драпшина и Шајкашкој. За та два слива уложено је 95 милиона динара, док су слив 2 и слив 3 завршени 2015. године, што је укупно око 200 милиона динара вредности инвестиције.
Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић задовољан је што недељу проводи у дружењу и слављу са Будисавчанима.
– Најдраже ми је то кад видим да су људи задовољни оним што је Град урадио у prеthodnom периоду – рекао је Вучевић, додајући да би то било немогуће без њихове подршке и заједничке сарадње.
Према његовим речима, примарни задатак Града је тај да изједначи животне услове грађана, ма у којем делу града они живели.
– Грађани плаћају порезе и на Лиману, Булевару, као и у Будисави, Ковиљу, Лединцима... Не можемо да дозволимо да неко има боље, а неко горе услове. Почело је спровођење прикључака преко ЈКП „Водовод и канализација“, а грађани су свесни важности канализације, што показује 400 већ потписаних уговора и још 400 домаћинстава која то треба да учине. Ред је да у 21. веку више не причамо о септичким јамама – подвукао је Вучевић, истичући да је поносан на то што у Будисави заједно у свему учествују и Срби и Мађари, као и сви други народи који живе у том месту.
Градоначелнику Вучевићу се у име мештана захвалио председник Месне заједнице Будисава Немања Јанковић и рекао да су изградња канализације и друге инвестиције врло значајне за побољшање услова живота.
– Све оно што је реализовано у Будисави и за оно што ће се тек радити велико је за наше мало село – казао је Јанковић.
Програмом уређивања грађевинског земљишта за 2018. планирано је партерно уређење централног дела Будисаве, што би подразумевало обједињавање четвороделног сквера у јединствену целину. Радови би требало да обухвате површину од 11.000 квадратних метара, а предвиђају уређење пешачких стаза, реконструкцију дечјег игралишта, постављање урбаног мобилијара и адаптацију јавног осветљења, уз примену елемената за умирење саобраћаја, због близине основне школе и центра. Значајан обим радова треба да буде посвећен обнављању и уређењу зелених површина.
Осим тога, Град ће наставити да подржава културно-уметничка друштва, спортске клубове, добровољна ватрогасна друштва, цркве и све оно што је важно за квалитет живота Будисавчана.
М. Рашић