ДОБРО ЗА СРБИЈУ, ФИФА ЗАТВАРА ТРИБИНЕ АЛБАНЦИМА! Дуел високог ризика а памте се и увреде навијача
Светска кућа фудбала нема милости за навијачке испаде.
Фудбалска репрезентација Србије ће почети квалификације за Светско првенство 2026. године утакмицом против Албаније у Тирани седмог јуна, а како ствари стоје, неће их дочекати пун стадион!
Ова утакмица је окарактерисана као дуел високог ризика, и то са пуним правом, јер албанским хулиганима није страно да направе проблем против било које екипе, а замислите како ће то изгледати против Србије.
Наших навијача у Тирани неће бити, али неће бити ни пун стадион домаћих, а разлог је казна ФИФА.
Албански хулигани су имали испаде на мечу са Андором, качили су провокативне поруке које су биле упућене Србији и заједничкој организацији Европског првенства за младе 2027. године, а ФИФА ово не прашта.
У одлуци коју је ФИФА послала ФС Албаније, а објавили тамошњи медији стоји:
- Дисциплинска комисија ФИФА сматра да је понашање навијача неприхватљиво и кажњава ФС Албаније са 20.000 швајцарских франака и затварањем барем 20 одсто капацитета стадиона на следећој утакмици под ингеренцијом ФИФА, а приоритет ће бити места иза голова - стоји у саопштењу.
Остаје нам да се надамо да ће меч протећи без икаквих инцидената.
Kurir.rs