ЗБОГ КАЗНЕ ПАРТИЗАН НЕ ПРОДАЈЕ УЛАЗНИЦЕ ЗА ЕВРОЛИГУ: Инциденти на вечитом дербију скупо коштали црно-беле
Кошаркашки клуб Партизан упутио је и апел навијачима због којих је и добио оштру казну.
Због инцидената на утакмици против Црвене звезде, КК Партизан је кажњен са 50.000 евра и умањењем капацитета дворане за 20% на првој наредној утакмици.
У петак, 28. фебруара, Партизан ће од 20.30 играти утакмицу 27. кола Евролиге, против Басконије у Београдској арени. Услед казне који је клуб добио због понашања навијача на мечу 24. кола против Црвене звезде, продаје дневних улазница за наведену утакмицу неће бити, наводи се на сајту КК Партизан.
Дисциплинска мера која је изречена црно-белима, обхвата новчану казну од 50.000 евра и смањење капацитета дворане за 20% на првој наредној утакмици Евролиге коју Партизан игра на свом терену. У склопу наведене казне, наглашено је да сектори од улаза 220 десно, до 226 лево морају остати потпуно празни.
У новонасталим околностима, клуб ће власницима сезонских улазница за наведене секторе благовремено послати инструкције о додељеним местима за предстојећу утакмицу.
За утакмицу 27. кола Евролиге против Басконије, у петак, 21. фебруара, од 12 часова ће бити доступна "resale" опција, ексклузивно за власнике чланских карата КК Партизан. “Resale " ће се вршити путем корисничких профила.
Usled kazne Evrolige, bez prodaje dnevnih ulaznica za duel protiv Baskonije.
🔗 https://t.co/u4bfaKHpwB#KKPartizan #EuroLeague pic.twitter.com/CKznNz1r24— KK Partizan Mozzart Bet (@PartizanBC) February 21, 2025
УПОЗОРЕЊЕ И МОЛБА ЗА НАВИЈАЧЕ
Партизан је издао и апел за навијаче.
– КК Партизан је услед изречене казне претрпео огромну финансијску и репутациону штету. Не треба бити много мудар да би простом рачуницом дошли до укупне новчане штете коју ће клуб претрпети услед немогућности продаје дневних улазница и саме новчане казне. Овим путем, КК Партизан шаље апел навијачима да схвате озбиљност ситуације у којој се наш клуб налази и да нам помогну у завршници лигашког дела најквалитетнијег европског такмичења. Никакви непромишљени гестови и инциденти настали у афекту, под налетом емоција, неће нам помоћи у борби за пласман у наредну фазу Евролиге.
Партизан позива сваког навијача који долази у халу да се запита да ли је вреднији коначан успех црно-белих или простор за исказивање личне фрустрације у датом моменту?
Навијачи, будите уз нас и пружите подршку на начин како сте то радили у највечем броју случајева! Громогласно, срчано, али и паметно!
Сада је тренутак да поново покажете и докажете шта је љубав према Партизану и шта је она подршка на којој нам читава Европа завиди! Срце, руке, глас – поручили су из КК Партизан.