TEEN TALK оборио све рекорде
Девета по реду "Teen Talk" конференција за тинејџере, одржана је у Дечјем културном центру Београд, обухватила је широк спектар тема од значаја за младе генерације.
Ове године, конференција је оборила досадашње рекорде, а панелима је присуствовало више од 600 тинејџера, 40 професора разредне наставе и педагога из више од 50 београдских школа. Захваљујући ливе стреамингу, "Teen Talk" је пратило више од 3.000 гледалаца.
У панелу „Зашто желимо што пре да одрастемо“, мишљења су изнели Леонтина Вукомановић као мајка тинејџерке, студент Михајло Микић и ученица Вања Граховац. Модератор Данијел Николић поставио је кључно питање: зашто млади желе да што пре одрасту, постану независни и доносе своје одлуке, док родитељи покушавају да балансирају између заштите и поштовања њихове жеље за самосталношћу. „Родитељи, питајте своју децу како су. Није све у оценама. Али и ви питајте своје родитеље како су провели дан, како се осећају. Морамо бити највећа подршка једни другима“, поручено је са овог панела.
Модераторка Мирјана Аврамовић у панелу „Млади предузетници – снага иновације и будућност бизниса“ разговарала је са правним саветником и ПР менаџером Марком Пешићем, као и директором Центра за односе са јавношћу компаније НИС, Стефаном Деспотовићем.
Панелисти су говорили о томе како млади људи могу препознати пословне прилике, развити своје идеје и превазићи страхове на путу ка успеху. „Неуспеси нису страшни, али из њих треба учити како бисмо постали успешнији. Неуспеси су саставни део живота и једна врста школе“, истакао је Марко Пешић, наглашавајући да је важно бити аутентичан и оставити лични печат.
У панелу „Вештачка интелигенција – предности и изазови које доноси АИ“ Поред нових информација, циљ панелиста је био подстицање младих на критичко размишљање. „АИ треба користити као алат за учење, а не као пречицу за решавање домаћих задатака. Критичко мишљење и креативност су кључни за прилагођавање новим изазовима које доноси технологија“, истакнуто је током дискусије.
У оквиру „Teen Talk ординације“, дискутовало се о здрављу и превенцији, дискусију су водили студент и психолог са посебним фокусом на проблем гојазности и изазове са којима се суочавају особе са вишком килограма.
Панел „Шта (све) није љубав?“ био је веома узбудљив, а тинејџери из публике активно су се укључивали са питањима о мушко-женским и пријатељским односима. Водитељка Данијела Димитровска разговарала је са психологом Леом Иванишевићем, као и студентима Јеленом Нешковић и Енеу Радуловић. Тема која је доминирала била је како препознати праву љубав и разликовати је од токсичних односа. „Из сваке везе, чак и токсичне, нешто научимо. Препознавањем несигурности и постављањем граница, постајемо храбрији и мање се плашимо одбацивања“, саветовао је психолог Иванишевић.
Завршни део конференције био је посвећен „Teen Talk саветовалишту“, где се дискутовало о репродуктивном здрављу, превенцији, заштити од ХП вируса и значају редовних здравствених прегледа и вакцинације. Селена Рибић поделила је своје искуство са дијагнозом карцинома јајника, а уз њу су били инфлуенсер Мића Ашћерић и специјалиста педијатрије Раде Ружић.
Велику подршку догађају пружили су пријатељи конференције: Телеком Србија, Ново Нордиск, МСД Србија, Перутнина Птуј, Дриве Цафе, Јогоод, Батисте, Нутрино Лаб, Мацхо и Јазак вода.
Овогодишњи „Teen Talk“ још једном је потврдио свој статус јединствене платформе за младе, пружајући им знање, подршку и инспирацију за будућност. Тим агенције Адвертисинг Солутионс обећавају још успешнију јубиларну 10. “Teen Talk” конференцију следеће године!