24СЕДАМ: Жута контрола српског правосуђа
"Прва грана власти коју је жута хоботница преузела је било правосуђе, према којем ће они бити немилосрдни, знајући да је оно стуб сваке правне државе", пише 24седам.
Обојена револуција 5. октобра 2000. године је на власт у Србији довела све оне који су 10 година лешинарили над трагедијом српског народа, дочекавши на крају и НАТО бомбе, за којима су толико жудели. Међу њима су предњачили млади јуришници НВО сектора, а где су се истакли лидери и чланови "Отпора", групе која је била ударна песница жуте хоботнице која ће ускоро да обавије Србију у црно.
Од лидера "Отпора" многи су након 5. октобра своју срећу потражили у другим "недемократским" државама, које је требало "ослободити". Ипак, ретки, попут новинара Владимира Јешића, рођеног брата Горана Јешића, одлучили су да остану у Србији, јер је она за њих била идеалан плен.
Прва грана власти коју је жута хоботница преузела је било правосуђе, према којем ће они бити немилосрдни, знајући да је оно стуб сваке правне државе, а контролишући њега, контролисаће и Србију и све друштвене токове у њој. Управо у правосуђу је Владимир Јешић видео прилику да себи и свом брату, у Инђији обезбеди послове.
"Јавна је тајна у Инђији, Срему, па и Војводини, да су браћа Јешић ти који су за време мрачног жутог режима постављали судије и тужиоце, а многи од тих људи су и данас у српском правосуђу", наводи 24седам. Како је то изгледало сведочи и један од дуела Горана Весића и Бориса Тадића, када је Весић навео пример: "да је одбор ДС-а из Власотинца постављао судије и тужиоце, што је и некадашњи председник Демократске странке Тадић потврдио." Исти принцип рада спровођен је широм Србије.
Управо зато не треба да чуди што сада, краци исте те жуте хоботнице у српском правосуђу, ослобађају хулигане и вандале који су пред камерама тајкунских телевизија уништавали Градску кућу у Новом Саду и нападали припаднике полиције који су покушавали да одрже јавни ред и мир.
Тако је било и са Гораном Јешићем, који је у програму уживо Н1 телевизије "насрнуо на припаднике МУП-а", али је после пар дана проведених у притвору експресно пуштен на слободу.
Након изласка из притвора Горан Јешић је дао изјаву током које је псовао присутне и поручио да је судија на његовој страни
- Пи*ка вам материна, да вам пи*ка материна! Ипак, један део правосуђа има интегритет, што је судија пресудио онако како је требао да пресуди, да нас пусти својим кућама и својим породицама. И не само мене већ и све остале што долазе за мном ових дана - рекао је Јешић новинарима.
Њему је одређен притвор због напада на службено лице и непоседовање личних докумената - он је на насилном протесту у Новом Саду ударио полицајца, а потом одбио да покаже личну карте, тврдећи да је нема.
Судећи и по овој изјави, с посебним освртом на реченицу "И не само мене већ и све остале што долазе за мном ових дана" јасно је колики утицај браћа Јешић имају на правосуђе и у каквој су спрези!
"Ага од Инђије", како је назван у једном тексту Печата, Горан Јешић је, заједно са својом породицом, 2011. године са платом од 1.000 евра, док је његов отац био више незапослен него запослен, мајка медицинска сестра, а брат увек потплаћени новинар, породично поседовао два стана у Новом Саду, стан у центру Инђије од 120 квадрата вредан тада преко 250.000 евра, наводи 24седам.
Даље 24седам наводи да је породица Јешић у селу Путинци крај Руме, саградила кућу са базеном, а поред тога је била јавна тајна да су браћа Јешићи власници станова у Бечу, као и у Хрватској.
Након збацивања жутог режима 2012. године са власти, своју политичку моћ у Инђији, Срему и Војводини, су изгубили и браћа Јешић, али ће правосуђе као правни кишобран Владимира Јешића, чији је он стварни власник и наредбодавац на територији Војводине био у периоду жутог терора, остати у његовим рукама, доводећи до апсурдне ситуације у којој утицајем Владимира Јешића суд на слободу пушта осведочене хулигане и вандале, који данас уништавају имовину и нападају полицију.
Јешић је, поред познатог видео снимка на јутјубу, где његову фасциклу Велимир Веља Илић удара ногом незадовољан постављеним питањем, познатији по случајевима који су дубоко наштетили српском националном интересу.
Њему је тема грађанског рата у бившој Југославији била посебно инспиративна, а ту су своје место посебно пронашли такозвани злочини Срба и "истина" о њима.
Он је и креатор наратива о протеривању војвођанских Хрвата, никада доказаног "злочина" у којем су војвођански Хрвати заправо заменили куће са Србима из Славоније, који су били приморани да под терором Бранимира Главаша и Томислава Мерчепа беже главом без обзира на почетку рата у Хрватској.
Како наводи 24седам Горан Јешић је познат јавности и по случају породичног насиља.
24sedam.rs