ЈОШ ЈЕДНА НОВА ПРЕВАРА НА ИНТЕРНЕТУ Чувајте се ако ваши рођаци или пријатељи објаве ОВО
Често се каже да ако се нешто на мрежи чини превише добро да би било истинито, вероватно је то превара или лаж. Али, то не спречава људе да често падају на то и све чешће можемо прочитати како су изгубили велику количину новца у жељи да брзо зараде на криптовалутама.
У таквим случајевима корисници комуницирају са људима које су упознали на интернету или су их сами контактирали за финансијски савет. У стварности, они никада нису срели ову особу, тако да је јасно да би с друге стране то могла бити превара.
Али ако ваш добар пријатељ или познаник објави на Фејсбуку да из неког разлога мора нешто да прода брзо и по прилично доброј цени, јасно је да би ретко ко помислио да је то превара, само да је добра прилика. Али и то је потенцијална превара, упозорава Дејли мејл.
Да би се лажно представљали, хакери прво морају да добију информације о Фејсбук профилима, а након преузимања туђег профила морају да објаве да нешто продају.
У једном случају, Фејсбук налог жене из Тексаса је хакован и она више није могла да му приступи. Проблем је пријавила Фејсбуку, али је морала да чека неколико дана да се ситуација реши, а није знала шта особа која је преузела њен профил ради са њеним подацима. А та особа је за то време написала да јој се отац сели у дом за старе, па мора хитно да прода ствари које се могу купити по повољним ценама.
Пошто њен отац заправо има здравствених проблема, ова информација је изгледала реално и пријатељи, чак и рођаци, почели су да купују ствари. Уплатили су новац, али нису добили ништа, наравно. Иста ствар се дешава многим људима широм света. И зато треба бити опрезан.
Криминалци постају све софистициранији, па је понекад заиста тешко помислити да је то превара, а људи сазнају тек када им понестане новца или након што производ који су платили није испоручен.