117.0652
108.1434

ОЛГА ДАНИЛОВИЋ У ФИНАЛУ тениског турнира у Гвангџуу

26.10.2024. 16:16 16:19

Српска тенисерка Олга Даниловић пласирала се у своје треће ВТА финале у каријери.

Даниловићева је у полуфиналу турнира из серије 250 у Гвангџуу победила првог носиоца Катерину Синијакову после предаје 4:6, 6:4, 4:3 (40:0).

Двадесеттрогодишња Српкиња елиминисала је власницу девет Гренд слем титула у дублу у њиховом првом међусобном сусрету. Противница ће јој, данас противница бити Енглескиња Каролина Долахеј која је победила  Италијанку Луцију Бронзети 6:3, 3:6, 7:6 (11:9).

Пласманом у финале Олга је обезбедила скок на 64. место на ВТА листи, а титулом може и до 52. позиције.

Знало се да ће у трећем сету бити драме, једноставно се такав меч све време цртао, а тако је и било – чак пет у низу. Утисак је био да је Даниловићева могла раније да потврди брејк и да брже заврши посао, али се борбена Чехиња није дала. Ипак, трећи медицински тајм-аут на 4:3 за српску тенисеру пресудио је њеној противници, која је три поена касније, на 40:0 за Олгу у свом гему, морала да преда.

С. Р.

Извор:
Дневник
(ФОТО) ОЛГА ДАНИЛОВИЋ ОСВОЈИЛА ТУРНИР У КОРНЕЉИ ДЕ ЉОБРЕГАТ: У финалу надиграла Аранчу Рус