108.1434

РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ ЛАКО САВЛАДАЛИ ЈУГОВИЋ У КОМШИЈСКОМ ДЕРБИЈУ: Младе снаге поново виђене на делу

25.10.2024. 17:41 19:31
Воша

Рукометаши Војводине били су бољи од Југовића са 33:16 у седмом колу Суперлиге Србије.

Војводина је одлично кренула и постизала поготке у малтене сваком нападу. Посебно су опасни били крилни играчи Воркапић, Милета и Рађеновић који су сјајно трчали контре и решетали мрежу голмана Југовића и јуниорске репрезентације Србије Косте Диздара. Није Воша „запињала“ Ројевић је испробавао поставе, дао простор младим играчима, и оним који се враћају у форму попут Милана Милића.

Драшко

С друге стране, Каћани су пружали какав-такав отпор али се из њихових кретњи могло закључити да су без много наде дошли на Слану бару. Направили су велики број техничких грешака. Питање победника било је решено и пре краја првог дела.

У наставку сусрета иста прича. Играло се пријатељски. Стратег Војводине и селекције Србије Борис Ројевић успео је да разигра Милића и младе снаге, а исто тако и да одмори неке од носиоца попут Додића, Јовановића, Пушице, Вуковљака и Сесе. Мучила се Воша са реализацијом у последњих десетак минута сусрета, али је меч одавно био решен.

Новосађанима је ово шеста победа у првенству, једини пораз претрпели су од Партизана. У уторак их очекује дуел четвртог кола Лиге Европе са Торелавегом.

В. Гвозденовић

Војводина – Југовић 33:16 (21:7)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца: 110. Судије: Мусић и Ђурашиновић. Седмерци: Војводина 2 (1), Југовић 3 (2). Искључења: Војводина 10, Југовић 4 минута.

ВОЈВОДИНА: Воркапић 1 (1), Милић 2, Милета 2, Вуковљак, Станков 2, Да Силва 3, Ђ, Драшко 5, Пушица, Рађеновић 9, Додић, Предовић 2, Сеса, Пуховски 4, Јовановић, Трнавац (7 одбрана), М. Драшко 1 (5 одбрана, 1 седмерац).

ЈУГОВИЋ: Михајлов (3 одбране), Диздар (1 одбрана), Миловановић, Шијан 3, Видојевић 2, Јошић, Нинков 4, А. Дубаић, М. Дубаић, Максић 4 (3), Барбатесковић 1, Ћосић 1, Јаћимовски, Мирић, Бурсаћ, Томић.