RUKOMETAŠI VOJVODINE LAKO SAVLADALI JUGOVIĆ U KOMŠIJSKOM DERBIJU: Mlade snage ponovo viđene na delu

25.10.2024. 17:41 19:31
Воша

Rukometaši Vojvodine bili su bolji od Jugovića sa 33:16 u sedmom kolu Superlige Srbije.

Vojvodina je odlično krenula i postizala pogotke u maltene svakom napadu. Posebno su opasni bili krilni igrači Vorkapić, Mileta i Rađenović koji su sjajno trčali kontre i rešetali mrežu golmana Jugovića i juniorske reprezentacije Srbije Koste Dizdara. Nije Voša „zapinjala“ Rojević je isprobavao postave, dao prostor mladim igračima, i onim koji se vraćaju u formu poput Milana Milića.

Драшко

S druge strane, Kaćani su pružali kakav-takav otpor ali se iz njihovih kretnji moglo zaključiti da su bez mnogo nade došli na Slanu baru. Napravili su veliki broj tehničkih grešaka. Pitanje pobednika bilo je rešeno i pre kraja prvog dela.

U nastavku susreta ista priča. Igralo se prijateljski. Strateg Vojvodine i selekcije Srbije Boris Rojević uspeo je da razigra Milića i mlade snage, a isto tako i da odmori neke od nosioca poput Dodića, Jovanovića, Pušice, Vukovljaka i Sese. Mučila se Voša sa realizacijom u poslednjih desetak minuta susreta, ali je meč odavno bio rešen.

Novosađanima je ovo šesta pobeda u prvenstvu, jedini poraz pretrpeli su od Partizana. U utorak ih očekuje duel četvrtog kola Lige Evrope sa Torelavegom.

V. Gvozdenović

Vojvodina – Jugović 33:16 (21:7)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca: 110. Sudije: Musić i Đurašinović. Sedmerci: Vojvodina 2 (1), Jugović 3 (2). Isključenja: Vojvodina 10, Jugović 4 minuta.

VOJVODINA: Vorkapić 1 (1), Milić 2, Mileta 2, Vukovljak, Stankov 2, Da Silva 3, Đ, Draško 5, Pušica, Rađenović 9, Dodić, Predović 2, Sesa, Puhovski 4, Jovanović, Trnavac (7 odbrana), M. Draško 1 (5 odbrana, 1 sedmerac).

JUGOVIĆ: Mihajlov (3 odbrane), Dizdar (1 odbrana), Milovanović, Šijan 3, Vidojević 2, Jošić, Ninkov 4, A. Dubaić, M. Dubaić, Maksić 4 (3), Barbatesković 1, Ćosić 1, Jaćimovski, Mirić, Bursać, Tomić.