21°C
15.10.2024.
117.0164
107.4333

ТЕОДОРА ВУКАСОВИЋ И НИНА АНДРИЋ ДРЖАВНЕ ПРВАКИЊЕ: Успех војвођанских џудо клубова на Првенству Србије

15.10.2024. 15:15 15:22
dzudo

Првенство Србије у џудоу за млађе кадете одржано је у Спортском центру „Шумице” у Београду, а учествовало је 214 такмичара (147 у мушкој и 67 у женској конкуренцији) из 61 клуба.

Представници новосадских клубова нашли су се на подијуму.

За Славију је злато освојила Теодора Вукасовић (категорија 48 кг), а бронзу Елена Мрђа (52 кг). Новосадском џудо клубу је титулу донела Нина Андрић (63 кг), а Огњен Хрешчак (46 кг) бронзу Партизану. Члан Цемента из Беочина Урош Јалић (73 кг) освојио је треће место.

dzudo

Војвођански клубови, такође су обогатили ризнице. Ленка Стојанов је обрадовала зрењанински Пролетер пошто је постала првакиња државе у категорији 52 кг. Њена клупска колегиница Катарина Горановић је вицешампионка (44 кг), као и Петар Марковић (50 кг).

Две медаље отишле су у Тамиш из Панчева – злато Михајла Цветковића (46 кг) и сребро Маре Рашић (52 кг), а три у ЏК Турија пошто је Јована Јовановић (70 кг) узела сребро, а бронзе Јована Вираг (57 кг) и Бранислава Крњетин (63 кг).

Злато су освојили и Марија Танацков (Локомотива Вршац, 44 кг) и Лана Новаковић (Сирмијум Сремска Митровица, 57 кг). Вук Миловановић (Академија Јоцић Старчево) постао је вицешампион државе (46 кг), док су се бронзе нашле око врата Вељка Боројевића (81 кг) из суботичког Спартака и Илије Анђеловића (46 кг) из Јединства из Качарева.

Новосадском џудо клубу шест одличја

Раније је одржано Првенство Србије за млађе сениоре на истој локацији. Новосадски џудо клуб ризницу је обогатио са шест медаља и, по броју одличја, био је трећи, иза првопласираног Партизана и Црвене звезде.

Сребрна одличја припалља су Ивану Леђанском (60 кг) и Нини Андрић (63 кг), а бронзе Милану Симину (66 кг), Алекси Бубалу (73 кг), Бранку Бореновићу (60 кг) и Соњи Богдановић (48 кг).

Драган Драговић је Борцу из Новог Сада донео бронзу (+100 кг), као и Тара Ђуровић, Славији из Српске Атине (+78 кг). Титула је отишла у Цемент из Беочина, а донео ју је Велимир Косовић (81 кг). Очекивано, Матеја Боројевић из суботичког Спартака је освојио злато (+100 кг), а Словен из Руме су обрадовали Немања Симић сребром (100 кг) и Немања Бјелић (60 кг) и Филип Ћорковић (+100 кг) бронзама.

Дуња Младновић, чланица Пролетера из Зрењанина постала је вицешампионка државе (70 кг), док су се на трећем месту нашле Наташа Гаџић из Турије (78 кг), Мара Рашић из панчевачког Тамиша (48 кг) и Катарина Орловић, чланица Руме (+78 кг).