16°C
08.10.2024.
117.0102
106.5279

(ФОТО, ВИДЕО) РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ ПОБЕДИЛИ НЕКСЕ У ПРВОМ КОЛУ ЛИГЕ ЕВРОПЕ: Новосађани наговестили берићетну европску јесен

08.10.2024. 20:31 00:10
спорт

Рукометаши Војводине савладали су Нексе у Нашицама са 36:35 у првом колу групе Е Лиге Европе.

Одлично је кренула Војводина, без страха и како доликује српском шампиону. Јовица Николић и Милан Јовановић су водили главну реч у нападу, а двојица Миљана, Пушица и Вуковљак у одбрани. Иако су константно гости имали предност, домаћи су им „дисали за вратом". након пола првог дела Новосађани су имали два гола више (8:10). Вошин нападачки арсенал био је сјајан, опасност је претила са свих позиција као што је то био случај у претходним колима Суперлиге. Чета Бориса Ројевића је одржавала предност до самог краја првог полувремена, али је у егалу отишла на одмор. Заслуге за то иду Морену цару голману Нексеа који се разбранио и за свега неколико минута уписао пет одбрана. пркос сјајним интервенцијама Морена Цара на голу Нексеа.

спорт

Поново одлична Војводина на отварању другог периода. Намучили су организаторе игре Нексеа који нису имали решење за одбрану црвено-белих која не неретко играли у формацији 5-1 са истуреним Сесом. Распуцала се Воша и на истеку 40. минута стигла до максималних четири гола предности са два везана поготка „белог Абалоа" како зову српског репрезентативца Вукашина Воркапића. Пред финалних десет минута Војводина је остала без команданта одбране Миљана Пушице који је добио црвени картон због старта над Козином. У одлучујућим моментима Нексе јe прилазио на гол заостатка, али до преокрета није могао.

В. Гвозденовић

Нексе - Војводина 35:36 (19:19)

НАШИЦЕ: Дворана Нексеа, гледалаца: 1.600. Судије: Лешјански и Пјахота (Пољска). Седмерци: Нексе 6 (4), Војводина 2 (2). Искључења: Нексе 6, Војводина 16 минута. Црвени картон: М. Пушица у 48. минуту (Војводина).

НЕКСЕ: Цар (5 одбрана), Радовановић (3 одбране), Бакић 4, Гргић, Хасељић 1, Крајцар 1, Маргуч, Мићевић, Доленец 4 (1), Штрлек 4, Мославац 7, А. Ценић 4, О. Ценић 1, Вучко, Лучин 6 (3), Козина 3.

ВОЈВОДИНА: Лучин, Трнавац (12 одбрана, 2 седмерца), Воркапић 7 (2), Милета 2, Вуковљак 1, Да Силва 2, Пушица 1, Рађеновић, Николић 5, Додић 4, Предовић, Ђорђић, Кавчић 5, Сеса 3, Пуховски, Јовановић 6.