(FOTO, VIDEO) RUKOMETAŠI VOJVODINE POBEDILI NEKSE U PRVOM KOLU LIGE EVROPE: Novosađani nagovestili berićetnu evropsku jesen

08.10.2024. 20:31 00:10
спорт

Rukometaši Vojvodine savladali su Nekse u Našicama sa 36:35 u prvom kolu grupe E Lige Evrope.

Odlično je krenula Vojvodina, bez straha i kako dolikuje srpskom šampionu. Jovica Nikolić i Milan Jovanović su vodili glavnu reč u napadu, a dvojica Miljana, Pušica i Vukovljak u odbrani. Iako su konstantno gosti imali prednost, domaći su im „disali za vratom". nakon pola prvog dela Novosađani su imali dva gola više (8:10). Vošin napadački arsenal bio je sjajan, opasnost je pretila sa svih pozicija kao što je to bio slučaj u prethodnim kolima Superlige. Četa Borisa Rojevića je održavala prednost do samog kraja prvog poluvremena, ali je u egalu otišla na odmor. Zasluge za to idu Morenu caru golmanu Neksea koji se razbranio i za svega nekoliko minuta upisao pet odbrana. prkos sjajnim intervencijama Morena Cara na golu Neksea.

спорт

Ponovo odlična Vojvodina na otvaranju drugog perioda. Namučili su organizatore igre Neksea koji nisu imali rešenje za odbranu crveno-belih koja ne neretko igrali u formaciji 5-1 sa isturenim Sesom. Raspucala se Voša i na isteku 40. minuta stigla do maksimalnih četiri gola prednosti sa dva vezana pogotka „belog Abaloa" kako zovu srpskog reprezentativca Vukašina Vorkapića. Pred finalnih deset minuta Vojvodina je ostala bez komandanta odbrane Miljana Pušice koji je dobio crveni karton zbog starta nad Kozinom. U odlučujućim momentima Nekse je prilazio na gol zaostatka, ali do preokreta nije mogao.

V. Gvozdenović

Nekse - Vojvodina 35:36 (19:19)

NAŠICE: Dvorana Neksea, gledalaca: 1.600. Sudije: Lešjanski i Pjahota (Poljska). Sedmerci: Nekse 6 (4), Vojvodina 2 (2). Isključenja: Nekse 6, Vojvodina 16 minuta. Crveni karton: M. Pušica u 48. minutu (Vojvodina).

NEKSE: Car (5 odbrana), Radovanović (3 odbrane), Bakić 4, Grgić, Haseljić 1, Krajcar 1, Marguč, Mićević, Dolenec 4 (1), Štrlek 4, Moslavac 7, A. Cenić 4, O. Cenić 1, Vučko, Lučin 6 (3), Kozina 3.

VOJVODINA: Lučin, Trnavac (12 odbrana, 2 sedmerca), Vorkapić 7 (2), Mileta 2, Vukovljak 1, Da Silva 2, Pušica 1, Rađenović, Nikolić 5, Dodić 4, Predović, Đorđić, Kavčić 5, Sesa 3, Puhovski, Jovanović 6.