106.1049

ЛЕБРОН ИСПИСАО ИСТОРИЈУ НБА На терен изашао СА СИНОМ БРОНИЈЕМ (ВИДЕО)

07.10.2024. 07:24 10:24
Леброн и Брони Џејмс

Легенда НБА кошарке, Леброн Џејмс заиграо је заједно са сином Бронијем у једној званичној утакмици, и тако ушао у историју НБА лиге као први играч у историји којем се то десило!

Леброн и Брони су играли за Лос Анђелес Лејкерсе у предсезонском поразу од Финикса (118:11$) и тако постали први отац и син који су заједно играли у било којој НБА утакмици, и то на Бронијев 20. рођендан.

Ово је само увид у историјски тренутак који ће се десити када НБА сезона званично почне, касније овог месеца, јер је овај дуел ипак одигран као припрема за исту.

Џејмс сениор је меч завршио са 19 поена, пет скокова и четири асистенције за 16 минута, док је Брони на терен крочио у другој четвртини. Имао је само два скока за 13 минута, без поена.

- То је нестварно. Веома сам почаствован што могу да будем део историје - рекао је тренер Лејкерса Џеј Џеј Редик пре утакмице.

Иначе, Леброн се спрема да започне своју 22. НБА сезону. У децембру ће напунити 40 година, а током прошле сезоне је просечно бележио 25,7 поена, 8,3 асистенције и 7,3 скока у 71 утакмици.

Брони је, пак, драфтован изабрали као 55. пик, након једне сезоне на УСЦ-у. Потписао је четворогодишњи уговор вредан 7,9 милиона долара, што је изузетно ретко за играча из друге рунде.

Извор:
Дневник
ЛЕБРОН ЏЕЈМС ПОСТАО НАЈСТАРИЈИ АМЕРИЧКИ КОШАРКАШ на Олимпијским играма

28.07.2024. 18:02 18:05
ЕСПН: Леброн Џејмс најбољи НБА играч у 21. веку, Јокић седми, Дончић на 25. месту

25.07.2024. 19:43 19:47
НЕКО РАДИ А НЕКО СЕ ЛУДО ПРОВОДИ Јокић пије, ђуска, јаше коње и „ресетује” Амере, Леброн и Кари „цркавају” у теретани (ВИДЕО)

16.05.2024. 13:07 13:32
ЈОКИЋ У ЛУДОМ МЕЧУ РАЗБИО ЛЕБРОНА Мареј ПОНОВО ЗАКУЦАО ПОБЕДУ ЗА ДРУГУ РУНДУ ПЛЕЈ-ОФА (ВИДЕО)

Кошаркаши Денвер Нагетса пласирали су се у другу рунду плеј-офа НБА лиге, пошто су вечерас у својој "Бол Арени" у новој лудој и драматичној завршници кошем Џамала Мареја у последњем нападу успели да славе са 4:1 у серији против Лос Анђелес Лејкерса и да на тај начин пошаљу Леброна Џејмса на превремени одмор - 108:106!
30.04.2024. 06:40 06:46