105.0323

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ Ветерничани не дају врх табеле

01.10.2024. 11:58 12:00

Ветерник - Доњи Срем 2:0 (1:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 200, судија: Тошић (Тител), стрлци: Крстевски у 22.  и Кисић у 79. минуту.  Жути картони: Гојковић, Грујић, Лепојевић, Крстевски, Ушћумлић, Секулић, тренер Ковачевић (Ветерник), Смиљанић, Јуришић, Љубојевић, тренер Најић  (Доњи Срем). Црвени картони: Секулић (Ветерник), Девић и Ђокић (Доњи Срем).

ВЕТЕРНИК: Палковљевић, Кисић, Балаш, Чалија, Гојковић, Грујић, Вуковић, Нинковић (Секулић), Лепојевић (Себастијан), Крстевски (Ушћумлић), Турало.

ДОЊИ СРЕМ: Девић, Смиљанић (Ђокић), Рађеновић (Зорић), Васиљевић, Р. Трифуновић (Хелејзен), Крнета, Вукмановић, Јуришић (Ристић), Јешић, В. Трифуновић, Љубојевић (Суботић).

У дербију кола пуно ватре, велики набој и на крају три црвена картона и уз то оба тренера су пожутела. На крају су славили Ветерничани који су за нијансу били бољи и постигли два лепа гола. С. Ј.

Шајкаш - Хајдук (Б) 2:1 (1:0)

КОВИЉ: Игралиште у Ади, гледалаца 200. Судија: Спасојевић(Нови Сад). Стрелци: Летић 14. ( из једанаестерца) и  81. за Шајкаш, а Лежаић у 52. за Хајдук.  Жути картони: Хорват,  Савић, Николаш,  Маљурић, Летић,  Бороја (Шајкаш), Шахурић, Бановић, Митровић (Хајдук).

ШАЈКАШ: Миладинов 7, Коларов 7 (од 70. Иван 7), Бороја 7, Алемпић 8, Заов 8, Хорват 7 (од 46. Маљурић  7), Котуљач 8, Савић 7 (од 84. Живанов 7), Летић 8 ( од 90. Цвијић), Николаш  7, Моравац 8.

ХАЈДУК: Јешић 6, М. Гавриловић 6, Шахурић 6, Милошевић 6, Учур 6, Смиљанић  7 (од 80. Грубјешић), Пиплица 6, С. Гавриловић 6 ( од 46. Бановић 6), Мутић 6 (од 46. Бурсаћ 6), Митровић 6 (од 77. Милојевић 6), Лежаић 7.

Вредна и заслужена победа Ковиљчана. Летић је у 14. минуту сигурно је извео једанаестерац. На почетку другог полувремена гости успели да изједначе голом расположеног за игру Лежаића. Победоносни гол дело је најбољег играча утакмице Летића, који се сјајно снашао.

Сл. Симић

Младост (БЈ) - Раднички  (Ш) 2:0 (0:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион Ливадица, гледалаца 150, судија: Акин (Футог), стрелци: Ковачић у 72. и Миторвић у 76. минуту. Жути картони: Јаковљевић, Вујовић, Зељковић (Младост), а Утвић, Пешка, Кузмановић (Раднички).

МЛАДОСТ: Бајић, Станић 7, Шавија 7, Кнежевић 7 (Антонић), Јаковљевић 7,5, Вујовић 7,5, Зељковић 7,5, Перић 7 (Ковачић 8), Јелић 7,5, Малбаша 7 (Самарџић, Ђумић), Митровић 7,5.

РАДНИЧКИ: Новаковић 7, Утвић 6,5, Вуковић 6,5, Аперлић 7, Кузмановић 6,5, Пурић 6,5, Максимовић 6,5, Пешка 6 (Васић 6), Нединић 6 (Лакић), Субић 6,5, Драгановић 6,5.

Киша није губила на интензитету, као ни налети Јарачана, па је у 51. минуту Милан Самарџић нациљао стативу. Претходно је рударски део посла обавио везиста Никола Зељковић.

Упорност се домаћинима исплатила у финишу када су сломили отпор Шиђана. Корнер је извео Дејан Митровић, док се у гужви најбоље снашао млади нападач огњен Ковачић, надвисивши чувара - 1:0. четири минута касније, акција је потекла од капитена Ивана Јаковљевића, улогу асистента одиграо је расположени Ковачић, а Дејан миторвић је ударио печат на бодове.

М. М.

ТСК - Јадран 1:1 (0:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца 250, судија: С. Јуришић (Нови Сад), стрелци: Марић у 60. за ТСК, а Продановић у 83.  минуту за Јадран. Жути картони: Свитић (ТСК), Пејић, Писар (Јадран).

ТСК: Агић 6,5, Косић 7, Латковић 6, Радичић 6,5, Остојић 7, Свитић 7, Пашка 7 (Ергарац), Јовановић 7, Марић 7, Пуповац 6,5, Вујошевић 7.

ЈАДРАН: Јовишић 7, Пејић 7,5, Продановић 7, Писар 7, М. Булат 6,5, Секулић 7, Перишић 6 (Ћивановић 6,5), Милинковић 6,5 (Кривокућа), Л. Булат 6,5 (Видовић 7), Јеловић 7, Павловић 7.

Темеринци су наставили да расипају бодове, био је ово пети меч у досадашњем делу првенства у којем су прокоцкали вођство.

Црвено-бели су на терену натопљеном водом успели да пронађу пут до мреже у 60. минуту, слободан ударац је извео Владимир Остојић, штопер Марко Булат није најбоље проценио лет лопте и то је казнио Михаило Марић спретном реакцијом у казненом простору.

Седам минута пре краја, акцију су органиозвали Милутин Јеловић и Игор Видовић. Леви бек Никола Продановић је као метак протрчао целом дужином аут линије, прихватио лопту и из тешке позиције, уз помоћ стативе, пребацио голмана Агића, спречивши пораз гостију.

М. М.

Раднички (НП) - Шумар 1:0 (1:0)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија: Неговановић (Сремска Митровица), стрелац: Шормаз у 8. минуту. Жути картони: Мијоковић, Јованов, Стојановић, Јојевић, Бјелобрк (Раднички), Симић, Млађеновић, Поповић (Шумар).

РАДНИЧКИ:  Мијоковић, Јованов, Ђурковић, Стојановић, Живковић, Милаковић, Шормаз, Лукић (Костић), Јојевић (Бјелобрк), Живковић (Јовановић), Кубуровић.

ШУМАР: Младеновић, Симић (М. Мандић), Матовић (Челар), Дамјановић, Н. Мандић (Милићевић), Маловић, Јанковић, Стојадиновић (Јовичић),  Млађеновић, Михајловић (Пилиповић), Поповић.

М. Р.

Први мај - Срем 0:2 (0:0)

РУМА: Игралиште Првог маја, гледалаца 100, судија: Тошић (Нови Сад), стрелци: Љубојевић у 55. и Цветковић у 72. минуту.

ПРВИ МАЈ: Кромпић, Марковић, Петровић, Цекић, Максимовић, Бајић, Лојовић (Плавишић), Бошњак, Сикимић (Ђорђијевски), Бабић (Марковић), Сремчевић.

СРЕМ: Кнежевић, Средојевић, Ребић (Богојевић), Савиновић, Љубојевић (Доневски), Вујасиновић, Цветковић (Котуровић), Матић, Девић (Ранчић), Рогановић, Бежановић (Комазец).

Б. Р.

Дунав - Слога 3:2 (2:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 150, судија: Петровић (Сремска Митровица), стрелци: Перовић у 25. и 85. и Павловић у 43. за Дунав, а Рађеновић у 67. и Бисерчић у 70. минуту за Слогу. Жути картони: Перовић и Петровић (Дунав), Петковић, Ђокић, Рибар (Слога). Црвени картон: М. Петровић (Дунав).

ДУНАВ: В. Петровић, Стојановић (Јовковић), Дражета, Павловић, Марковић (Николић), Перовић (Брајковић), Марчинковић, Шавија, Јефтић, М.  Мирковић (М. Петровић), Л. Мирковић (Миленковић)

СЛОГА: Недељковић, Пековић (Томић), Ђокић, Крајиновић, Мијајиловић, Пастор, Рибар (Маријаноивћ), Вјештица, Вујић (Рађеновић), Бисерчић (Зелић), Зећак.

М. Д.

Јединство (Р) - Јединство (СП) 3:2 (2:1)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 120, судија: Радић (Ириг), стрелци: Пајић у 9. и У. Топић у 29. и 88. за Јединство, а Мићић у 14. и Алексић у 85. минуту за Јединство (СП). Жути картони: Пантић, Живанов, Каписода, Новаковић (Јединство Р.), а Рнић, Алексић, Жакула, Мицић, Станојчић (Јединство СП.). Црвени картон: Крстић (Јединствбо СП.)

ЈЕДИНСТВО (Р): Маринковић, Живанов, У. Топић, Пантић (Ибишић), Бобар, Петровић (Инђић), Каписода (Зирић), Новаковић, Ђарић, Клајић, Радмиловић.

ЈЕДИНСТВО (СП): Рнић, Букурески (Драгојловић), Иветић, Алексић (Стегњаја), Виријевић (Паџен), Матовић, Трапић (Станојчић), Жакула, Мицић, Савковић, Крстић.

Тешком муком фудбалери Јединства из Руменка стигли до победе против имењака из Старе Пазова.