VOJVOĐANSKA LIGA JUG Veterničani ne daju vrh tabele

01.10.2024. 11:58 12:00

Veternik - Donji Srem 2:0 (1:0)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 200, sudija: Tošić (Titel), strlci: Krstevski u 22.  i Kisić u 79. minutu.  Žuti kartoni: Gojković, Grujić, Lepojević, Krstevski, Ušćumlić, Sekulić, trener Kovačević (Veternik), Smiljanić, Jurišić, Ljubojević, trener Najić  (Donji Srem). Crveni kartoni: Sekulić (Veternik), Dević i Đokić (Donji Srem).

VETERNIK: Palkovljević, Kisić, Balaš, Čalija, Gojković, Grujić, Vuković, Ninković (Sekulić), Lepojević (Sebastijan), Krstevski (Ušćumlić), Turalo.

DONJI SREM: Dević, Smiljanić (Đokić), Rađenović (Zorić), Vasiljević, R. Trifunović (Helejzen), Krneta, Vukmanović, Jurišić (Ristić), Ješić, V. Trifunović, Ljubojević (Subotić).

U derbiju kola puno vatre, veliki naboj i na kraju tri crvena kartona i uz to oba trenera su požutela. Na kraju su slavili Veterničani koji su za nijansu bili bolji i postigli dva lepa gola. S. J.

Šajkaš - Hajduk (B) 2:1 (1:0)

KOVILJ: Igralište u Adi, gledalaca 200. Sudija: Spasojević(Novi Sad). Strelci: Letić 14. ( iz jedanaesterca) i  81. za Šajkaš, a Ležaić u 52. za Hajduk.  Žuti kartoni: Horvat,  Savić, Nikolaš,  Maljurić, Letić,  Boroja (Šajkaš), Šahurić, Banović, Mitrović (Hajduk).

ŠAJKAŠ: Miladinov 7, Kolarov 7 (od 70. Ivan 7), Boroja 7, Alempić 8, Zaov 8, Horvat 7 (od 46. Maljurić  7), Kotuljač 8, Savić 7 (od 84. Živanov 7), Letić 8 ( od 90. Cvijić), Nikolaš  7, Moravac 8.

HAJDUK: Ješić 6, M. Gavrilović 6, Šahurić 6, Milošević 6, Učur 6, Smiljanić  7 (od 80. Grubješić), Piplica 6, S. Gavrilović 6 ( od 46. Banović 6), Mutić 6 (od 46. Bursać 6), Mitrović 6 (od 77. Milojević 6), Ležaić 7.

Vredna i zaslužena pobeda Koviljčana. Letić je u 14. minutu sigurno je izveo jedanaesterac. Na početku drugog poluvremena gosti uspeli da izjednače golom raspoloženog za igru Ležaića. Pobedonosni gol delo je najboljeg igrača utakmice Letića, koji se sjajno snašao.

Sl. Simić

Mladost (BJ) - Radnički  (Š) 2:0 (0:0)

BAČKI JARAK: Stadion Livadica, gledalaca 150, sudija: Akin (Futog), strelci: Kovačić u 72. i Mitorvić u 76. minutu. Žuti kartoni: Jakovljević, Vujović, Zeljković (Mladost), a Utvić, Peška, Kuzmanović (Radnički).

MLADOST: Bajić, Stanić 7, Šavija 7, Knežević 7 (Antonić), Jakovljević 7,5, Vujović 7,5, Zeljković 7,5, Perić 7 (Kovačić 8), Jelić 7,5, Malbaša 7 (Samardžić, Đumić), Mitrović 7,5.

RADNIČKI: Novaković 7, Utvić 6,5, Vuković 6,5, Aperlić 7, Kuzmanović 6,5, Purić 6,5, Maksimović 6,5, Peška 6 (Vasić 6), Nedinić 6 (Lakić), Subić 6,5, Draganović 6,5.

Kiša nije gubila na intenzitetu, kao ni naleti Jaračana, pa je u 51. minutu Milan Samardžić naciljao stativu. Prethodno je rudarski deo posla obavio vezista Nikola Zeljković.

Upornost se domaćinima isplatila u finišu kada su slomili otpor Šiđana. Korner je izveo Dejan Mitrović, dok se u gužvi najbolje snašao mladi napadač ognjen Kovačić, nadvisivši čuvara - 1:0. četiri minuta kasnije, akcija je potekla od kapitena Ivana Jakovljevića, ulogu asistenta odigrao je raspoloženi Kovačić, a Dejan mitorvić je udario pečat na bodove.

M. M.

TSK - Jadran 1:1 (0:0)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca 250, sudija: S. Jurišić (Novi Sad), strelci: Marić u 60. za TSK, a Prodanović u 83.  minutu za Jadran. Žuti kartoni: Svitić (TSK), Pejić, Pisar (Jadran).

TSK: Agić 6,5, Kosić 7, Latković 6, Radičić 6,5, Ostojić 7, Svitić 7, Paška 7 (Ergarac), Jovanović 7, Marić 7, Pupovac 6,5, Vujošević 7.

JADRAN: Jovišić 7, Pejić 7,5, Prodanović 7, Pisar 7, M. Bulat 6,5, Sekulić 7, Perišić 6 (Ćivanović 6,5), Milinković 6,5 (Krivokuća), L. Bulat 6,5 (Vidović 7), Jelović 7, Pavlović 7.

Temerinci su nastavili da rasipaju bodove, bio je ovo peti meč u dosadašnjem delu prvenstva u kojem su prokockali vođstvo.

Crveno-beli su na terenu natopljenom vodom uspeli da pronađu put do mreže u 60. minutu, slobodan udarac je izveo Vladimir Ostojić, štoper Marko Bulat nije najbolje procenio let lopte i to je kaznio Mihailo Marić spretnom reakcijom u kaznenom prostoru.

Sedam minuta pre kraja, akciju su organiozvali Milutin Jelović i Igor Vidović. Levi bek Nikola Prodanović je kao metak protrčao celom dužinom aut linije, prihvatio loptu i iz teške pozicije, uz pomoć stative, prebacio golmana Agića, sprečivši poraz gostiju.

M. M.

Radnički (NP) - Šumar 1:0 (1:0)

NOVA PAZOVA: Igralište Radničkog, gledalaca 150, sudija: Negovanović (Sremska Mitrovica), strelac: Šormaz u 8. minutu. Žuti kartoni: Mijoković, Jovanov, Stojanović, Jojević, Bjelobrk (Radnički), Simić, Mlađenović, Popović (Šumar).

RADNIČKI:  Mijoković, Jovanov, Đurković, Stojanović, Živković, Milaković, Šormaz, Lukić (Kostić), Jojević (Bjelobrk), Živković (Jovanović), Kuburović.

ŠUMAR: Mladenović, Simić (M. Mandić), Matović (Čelar), Damjanović, N. Mandić (Milićević), Malović, Janković, Stojadinović (Jovičić),  Mlađenović, Mihajlović (Pilipović), Popović.

M. R.

Prvi maj - Srem 0:2 (0:0)

RUMA: Igralište Prvog maja, gledalaca 100, sudija: Tošić (Novi Sad), strelci: Ljubojević u 55. i Cvetković u 72. minutu.

PRVI MAJ: Krompić, Marković, Petrović, Cekić, Maksimović, Bajić, Lojović (Plavišić), Bošnjak, Sikimić (Đorđijevski), Babić (Marković), Sremčević.

SREM: Knežević, Sredojević, Rebić (Bogojević), Savinović, Ljubojević (Donevski), Vujasinović, Cvetković (Koturović), Matić, Dević (Rančić), Roganović, Bežanović (Komazec).

B. R.

Dunav - Sloga 3:2 (2:0)

STARI BANOVCI: Igralište Dunava, gledalaca 150, sudija: Petrović (Sremska Mitrovica), strelci: Perović u 25. i 85. i Pavlović u 43. za Dunav, a Rađenović u 67. i Biserčić u 70. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Perović i Petrović (Dunav), Petković, Đokić, Ribar (Sloga). Crveni karton: M. Petrović (Dunav).

DUNAV: V. Petrović, Stojanović (Jovković), Dražeta, Pavlović, Marković (Nikolić), Perović (Brajković), Marčinković, Šavija, Jeftić, M.  Mirković (M. Petrović), L. Mirković (Milenković)

SLOGA: Nedeljković, Peković (Tomić), Đokić, Krajinović, Mijajilović, Pastor, Ribar (Marijanoivć), Vještica, Vujić (Rađenović), Biserčić (Zelić), Zećak.

M. D.

Jedinstvo (R) - Jedinstvo (SP) 3:2 (2:1)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 120, sudija: Radić (Irig), strelci: Pajić u 9. i U. Topić u 29. i 88. za Jedinstvo, a Mićić u 14. i Aleksić u 85. minutu za Jedinstvo (SP). Žuti kartoni: Pantić, Živanov, Kapisoda, Novaković (Jedinstvo R.), a Rnić, Aleksić, Žakula, Micić, Stanojčić (Jedinstvo SP.). Crveni karton: Krstić (Jedinstvbo SP.)

JEDINSTVO (R): Marinković, Živanov, U. Topić, Pantić (Ibišić), Bobar, Petrović (Inđić), Kapisoda (Zirić), Novaković, Đarić, Klajić, Radmilović.

JEDINSTVO (SP): Rnić, Bukureski (Dragojlović), Ivetić, Aleksić (Stegnjaja), Virijević (Padžen), Matović, Trapić (Stanojčić), Žakula, Micić, Savković, Krstić.

Teškom mukom fudbaleri Jedinstva iz Rumenka stigli do pobede protiv imenjaka iz Stare Pazova.