ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ Ковиљчани стартовали победом

20.08.2024. 10:34 10:36
Извор: pixabay.com

Шајкаш - Дунав 1:0 (0:0)

КОВИЉ: Игралиште у Ади, гледалаца 200. Судија : Гргуревић ( Петроварадин). Стрелац  : Николаш 95. минуту. Жути картони: Николаш, Летић, Павков (Шајкаш), Николић, Марковић, Петровић (Дунав)  Црвени картон : Дражета у 31.( Дунав).

ШАЈКАШ: Миладинов 7, Иван 7 (од 61. Бороја 7), Коларов 8, Алемпић 8, Заов 8, Мајурић 8 (од 81. од Хорват 7), Котуљач 8, Марцикић 8 (од 61. Летић 7), Савић 8 (од 73. Павков), Николаш 8, Моравац 8.

ДУНАВ: Петровић 7, Стојановић 7, Брајковић 7, Дражета 6, Николић 7. Павловић 7, Перовић 7 (од 86. Миленковић 7), Бошковић 7 (од 46. Марковић 7), Мачинковић 7, Мирковић 7 (од 70. Шавија 7), Јовановић 7  ( од 78. М. Петровић 7).

Иако је већим делом утакмице играо са играчем више због искључења Дражете, домаћин је тек на самом крају утакмице постигао гол вредан три бода, а победнички погодак постигао је ударцем са двадесетак метара Николаш.

Сл. Симић

Хадук (Б) – Шумар 1:1 (0:0)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалца 200, судија: Граовац (Рума),. стрелци: Пиплица у 50. за Хајдук, а Јовичић у 73. минуту за Шумар. Жути картони: Бановић (Хајдук),Симић (Шумар),  црвени картон: Лужајић у 62. минуту (Хајдук), Стојадиновић (Шумар) у 62. минуту.

ХАЈДУК:  Јешић, Гавриловић,Милошевић,  Бановић,   Бурсаћ (Митровић), Милојевић, Смиљанић (Мутић), Пиплица, Ромац (Шахурић), Новаковић, Лежајић (Шумар).

ШУМАР: С.  Младеновић, Симић,Н.  Мандић (Милићевић), Маловић, Поповић (Матовић), Стојадиновић, Јовичић (Кордолуп), М.  Мандић, Млађеновић, Челар (Н. Младеновић), Пантелић (Дамјановић).

Одиграли су Беш;ани добру утакмицу, водили, међутим, у 62. минуту а онда је судија после кошкања искључио Лукајића и Стојадиновића. То је пореметио домаће фудбалере и Огарчани су супели да изједначе резултат.

Д. Б.

Младост (БЈ) – Јединство (СП) 0:0

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион Ливадица, без присуства гледалаца. Судија: Тодић (Врдник). Жути картони: Станић (Младост), Матовић, Степанчев (Јединство).

МЛАДОСТ: Војводић 7,5, Станић 7,5, Хрубик 7, Кнежевић 7, Јаковљевић 7,5, Зељковић 7,5, Малбаша 6 (од 46. Самарџић 7), Обрадовић 6,5 (од 46. Вујовић 7), Јелић 6,5, Ерак 7 (од 87. Ковачић – ), Митровић 7.

ЈЕДИНСТВО: Рнић 8, Матовић 7, Степанчев 7 (од 90. Николин – ), Иветић 7,5, Крстић 7,5, Алексић 7 (од 67. Играч – ), Жакула 7,5, Гачић 6,5 (од 67. Џугурдић – ), Пађен 6,5 (од 90. Букурецки – ), Савковић 6,5, Трапић 6 (од 46. Мићић 7).

Дерби кола и двобој кандидата за пласман међу српсколигаше, одигран је пред празним трибинама, због казне Јарачана. Одбрамбене линије оба тима су деловале сјајно. Штопери гостију, пратили су сваки корак најбољег стрелца Младости у прошлој сезони Јелића.

М. М.

Раднички (Ш) – Јадран 0:1(0:1)

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 250, судија: Мушицки (Рума)Стрелац: Видовић у 37. минуту. Жути картони:  Црвени картон: Вуков у 2. минуту (Раднички).

РАДНИЧКИ: Новаковић (Николић), Утвић, Вуковић, Аперлић,Рукавина, Мијатовић, Лакић (Пешка), С. Субић (Пурић), М. Субић, Ђуричић, Максимовић.

ЈАДРАН: Јовишић, Перишић (Кривокућа), Пејић, Секулић, Балешевић (Булат), Милинковић, Павловић, Видо-

вић (Шестовић), Писар, Љубинковић (Симеуновић), Јеловић.

Изненађење у Шиду. Фудбалери Јадрана су успели да савладају фудбалере Радничког и онда иако су имали играча више готово цео меч се успешно одбранили.

М. С.

Раднички (НП) - Слога (Т) 3:0(1:0)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледалаца 300, судија:Ћурчић (Тител), стрелци: Кубуровић у 41. и Шормаз у 67. и 53. минуту. Жути картони: Цвјетиновић, Милаковић (Раднички), Рађеновић, Ђокић, Караћ на клупи (Слога).

РАДНИЧКИ: Миоковић, Стојановић, Живковић (Павлица), Цвјетиновић (Живковић), Милаковић, Шормаз (Јојевић), Лукић (Кнежевић), Костић, Плавшић (Дујић), Кубуровић, Бјелобрк.

СЛОГА: Недељковић, Пастор, Томић, Крајиновић, Миаиловић, Рађеновић,Чиковић, Чеха, Ђокић, Бисерчић (Марјановић), Рибар(Вујић).

Новопазовчани су кренули одлично и без проблема савладали су Темеринци, а блистао је искусни Шорзам који је са два поготка донео сигурне бодове домаћем тиму.

М. К.

1. мај – Јединство (Р) 1:1 (1:1)

РУМА: Игралиште 1. маја, гледлаца 1500, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Бошњак у 34. за 1. мај, а Бобар у 45. минуту за Јединство. Жути картони: Петровић, Мијаиловић, Бошњак (1.мај), Радмиловић, Зрнић (Јединство).  Црвени картон; Марковић у 95. минуту.

1. МАЈ: Племић, Марковић, Петровић, Чекић, Мијаиловић, Ђорђиевски (Плавшић), Бајић, Јовановић (Максимовић), Бошњак, Бабић, Сремчевић.

ЈЕДИНСТВО: Марковић, Живанов(Зрнић), Андрига, У. Тепић, Пантић, Бобар (Б. Тепић), Петровић (Прибић), Каписода, М. Иван, Џарић (Клаић), Радмиловић.

Нешто подмалђени састав Руменчана успео је да одолели Румљанима и да покаже да ће и у новом првенству водити једну од главних улога у Војвођанској лиги, југ.

Б. Р.

Ветерник - ТСК 3:2 (0:1)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 200, судија: стрелци: Секулић у 66. Грујић у 95. и Гојковић у 97. за Ветерник, а Вујошевић у 18. и Марић у 58. минуту за ТСЦ: Жути картони: С. Секулић (Ветерник), Косић, Пупавац, Латковић, Бјелановић, Пашка (ТСК).

ВЕТЕРНИК: Павковљевић, Балаш, Гојковић, Печић, Д. Грујић, Н. Грујић, Вукановић (Кисић), Себастијан (Галић), Вилотијевић, Лепојевић (Турало), С. Секулић.

ТСК: Агић, Косић, Марић (Петровић), Пупавац, Вујошевић (Ергерац), Јовановић, Остојић, Латковић (Радичић), Дринић, Лазић (Бјелановић), Свитић (Балаш).

Водили су Темеринци у Ветернику са 2:0 и чинило се да ће доћи до бодова, међутим у надо-

кнади домаћи састав је успео да изједначи, а онда у 7. минуту продужетка Гојковић је успео да постигне погодак. Темеринци су имали примедбе за суђење.

С. Ј.

Срем (ДМ) - Доњи Срем 1:0 (0:0)

ДОЊИ МИХАЉЕВЦИ: Игралиште Срема, гледалаца 300, судија: Бошковић (Салаш Ноћајски), стрелац: Богдан у 65. минуту. Жути картони: Средојевић, Ребић, Вујасиновић, Матић, Новић (Срем), Вукмановић, Трифуновић, Зорић (Доњи Срем).

СРЕМ: Кнежевић, Средојеић, Ребић (Богојевић), Савиновић, Вујасиновић, Цветковић, Матић, Богдан (Девић), Рогановић (Новић), Бежановић (Комазец), Доневски (Љубојевић).

ДОЊИ СРЕМ: Ристић, Васиљевић, Крнета, Вукмановић, Јуришић, В. Трифуновић (Ђорђевић), Вуковић (Ђокић), Јешић, Љубојевић (Лабовић), Свирчевић (Зорић), Р. Трифуновић (Матић).

У сремском дербију, Михаљевчани су стигли до победе у нставку меча када је Радиша Богдан искористио контру и савладао голмана гостију Ристића.