VOJVOĐANSKA LIGA JUG Koviljčani startovali pobedom

20.08.2024. 10:34 10:36
Izvor: pixabay.com

Šajkaš - Dunav 1:0 (0:0)

KOVILJ: Igralište u Adi, gledalaca 200. Sudija : Grgurević ( Petrovaradin). Strelac  : Nikolaš 95. minutu. Žuti kartoni: Nikolaš, Letić, Pavkov (Šajkaš), Nikolić, Marković, Petrović (Dunav)  Crveni karton : Dražeta u 31.( Dunav).

ŠAJKAŠ: Miladinov 7, Ivan 7 (od 61. Boroja 7), Kolarov 8, Alempić 8, Zaov 8, Majurić 8 (od 81. od Horvat 7), Kotuljač 8, Marcikić 8 (od 61. Letić 7), Savić 8 (od 73. Pavkov), Nikolaš 8, Moravac 8.

DUNAV: Petrović 7, Stojanović 7, Brajković 7, Dražeta 6, Nikolić 7. Pavlović 7, Perović 7 (od 86. Milenković 7), Bošković 7 (od 46. Marković 7), Mačinković 7, Mirković 7 (od 70. Šavija 7), Jovanović 7  ( od 78. M. Petrović 7).

Iako je većim delom utakmice igrao sa igračem više zbog isključenja Dražete, domaćin je tek na samom kraju utakmice postigao gol vredan tri boda, a pobednički pogodak postigao je udarcem sa dvadesetak metara Nikolaš.

Sl. Simić

Haduk (B) – Šumar 1:1 (0:0)

BEŠKA: Igralište Hajduka, gledalca 200, sudija: Graovac (Ruma),. strelci: Piplica u 50. za Hajduk, a Jovičić u 73. minutu za Šumar. Žuti kartoni: Banović (Hajduk),Simić (Šumar),  crveni karton: Lužajić u 62. minutu (Hajduk), Stojadinović (Šumar) u 62. minutu.

HAJDUK:  Ješić, Gavrilović,Milošević,  Banović,   Bursać (Mitrović), Milojević, Smiljanić (Mutić), Piplica, Romac (Šahurić), Novaković, Ležajić (Šumar).

ŠUMAR: S.  Mladenović, Simić,N.  Mandić (Milićević), Malović, Popović (Matović), Stojadinović, Jovičić (Kordolup), M.  Mandić, Mlađenović, Čelar (N. Mladenović), Pantelić (Damjanović).

Odigrali su Beš;ani dobru utakmicu, vodili, međutim, u 62. minutu a onda je sudija posle koškanja isključio Lukajića i Stojadinovića. To je poremetio domaće fudbalere i Ogarčani su supeli da izjednače rezultat.

D. B.

Mladost (BJ) – Jedinstvo (SP) 0:0

BAČKI JARAK: Stadion Livadica, bez prisustva gledalaca. Sudija: Todić (Vrdnik). Žuti kartoni: Stanić (Mladost), Matović, Stepančev (Jedinstvo).

MLADOST: Vojvodić 7,5, Stanić 7,5, Hrubik 7, Knežević 7, Jakovljević 7,5, Zeljković 7,5, Malbaša 6 (od 46. Samardžić 7), Obradović 6,5 (od 46. Vujović 7), Jelić 6,5, Erak 7 (od 87. Kovačić – ), Mitrović 7.

JEDINSTVO: Rnić 8, Matović 7, Stepančev 7 (od 90. Nikolin – ), Ivetić 7,5, Krstić 7,5, Aleksić 7 (od 67. Igrač – ), Žakula 7,5, Gačić 6,5 (od 67. Džugurdić – ), Pađen 6,5 (od 90. Bukurecki – ), Savković 6,5, Trapić 6 (od 46. Mićić 7).

Derbi kola i dvoboj kandidata za plasman među srpskoligaše, odigran je pred praznim tribinama, zbog kazne Jaračana. Odbrambene linije oba tima su delovale sjajno. Štoperi gostiju, pratili su svaki korak najboljeg strelca Mladosti u prošloj sezoni Jelića.

M. M.

Radnički (Š) – Jadran 0:1(0:1)

ŠID: Stadion Radničkog, gledalaca 250, sudija: Mušicki (Ruma)Strelac: Vidović u 37. minutu. Žuti kartoni:  Crveni karton: Vukov u 2. minutu (Radnički).

RADNIČKI: Novaković (Nikolić), Utvić, Vuković, Aperlić,Rukavina, Mijatović, Lakić (Peška), S. Subić (Purić), M. Subić, Đuričić, Maksimović.

JADRAN: Jovišić, Perišić (Krivokuća), Pejić, Sekulić, Balešević (Bulat), Milinković, Pavlović, Vido-

vić (Šestović), Pisar, Ljubinković (Simeunović), Jelović.

Iznenađenje u Šidu. Fudbaleri Jadrana su uspeli da savladaju fudbalere Radničkog i onda iako su imali igrača više gotovo ceo meč se uspešno odbranili.

M. S.

Radnički (NP) - Sloga (T) 3:0(1:0)

NOVA PAZOVA: Igralište Radničkog, gledalaca 300, sudija:Ćurčić (Titel), strelci: Kuburović u 41. i Šormaz u 67. i 53. minutu. Žuti kartoni: Cvjetinović, Milaković (Radnički), Rađenović, Đokić, Karać na klupi (Sloga).

RADNIČKI: Mioković, Stojanović, Živković (Pavlica), Cvjetinović (Živković), Milaković, Šormaz (Jojević), Lukić (Knežević), Kostić, Plavšić (Dujić), Kuburović, Bjelobrk.

SLOGA: Nedeljković, Pastor, Tomić, Krajinović, Miailović, Rađenović,Čiković, Čeha, Đokić, Biserčić (Marjanović), Ribar(Vujić).

Novopazovčani su krenuli odlično i bez problema savladali su Temerinci, a blistao je iskusni Šorzam koji je sa dva pogotka doneo sigurne bodove domaćem timu.

M. K.

1. maj – Jedinstvo (R) 1:1 (1:1)

RUMA: Igralište 1. maja, gledlaca 1500, sudija: Vukmanović (Novi Sad), strelci: Bošnjak u 34. za 1. maj, a Bobar u 45. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Petrović, Mijailović, Bošnjak (1.maj), Radmilović, Zrnić (Jedinstvo).  Crveni karton; Marković u 95. minutu.

1. MAJ: Plemić, Marković, Petrović, Čekić, Mijailović, Đorđievski (Plavšić), Bajić, Jovanović (Maksimović), Bošnjak, Babić, Sremčević.

JEDINSTVO: Marković, Živanov(Zrnić), Andriga, U. Tepić, Pantić, Bobar (B. Tepić), Petrović (Pribić), Kapisoda, M. Ivan, Džarić (Klaić), Radmilović.

Nešto podmalđeni sastav Rumenčana uspeo je da odoleli Rumljanima i da pokaže da će i u novom prvenstvu voditi jednu od glavnih uloga u Vojvođanskoj ligi, jug.

B. R.

Veternik - TSK 3:2 (0:1)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 200, sudija: strelci: Sekulić u 66. Grujić u 95. i Gojković u 97. za Veternik, a Vujošević u 18. i Marić u 58. minutu za TSC: Žuti kartoni: S. Sekulić (Veternik), Kosić, Pupavac, Latković, Bjelanović, Paška (TSK).

VETERNIK: Pavkovljević, Balaš, Gojković, Pečić, D. Grujić, N. Grujić, Vukanović (Kisić), Sebastijan (Galić), Vilotijević, Lepojević (Turalo), S. Sekulić.

TSK: Agić, Kosić, Marić (Petrović), Pupavac, Vujošević (Ergerac), Jovanović, Ostojić, Latković (Radičić), Drinić, Lazić (Bjelanović), Svitić (Balaš).

Vodili su Temerinci u Veterniku sa 2:0 i činilo se da će doći do bodova, međutim u nado-

knadi domaći sastav je uspeo da izjednači, a onda u 7. minutu produžetka Gojković je uspeo da postigne pogodak. Temerinci su imali primedbe za suđenje.

S. J.

Srem (DM) - Donji Srem 1:0 (0:0)

DONJI MIHALJEVCI: Igralište Srema, gledalaca 300, sudija: Bošković (Salaš Noćajski), strelac: Bogdan u 65. minutu. Žuti kartoni: Sredojević, Rebić, Vujasinović, Matić, Nović (Srem), Vukmanović, Trifunović, Zorić (Donji Srem).

SREM: Knežević, Sredojeić, Rebić (Bogojević), Savinović, Vujasinović, Cvetković, Matić, Bogdan (Dević), Roganović (Nović), Bežanović (Komazec), Donevski (Ljubojević).

DONJI SREM: Ristić, Vasiljević, Krneta, Vukmanović, Jurišić, V. Trifunović (Đorđević), Vuković (Đokić), Ješić, Ljubojević (Labović), Svirčević (Zorić), R. Trifunović (Matić).

U sremskom derbiju, Mihaljevčani su stigli do pobede u nstavku meča kada je Radiša Bogdan iskoristio kontru i savladao golmana gostiju Ristića.