НА ОВАЈ НАЧИН ПЕРИТЕ КУПАЋИ КОСТИМ Тако ћете дуготрајно сачувати боју и еластичност
Према сајту The Спруце, два најбоља савета за одржавање купаћег костима у оптималном стању су да га оперете одмах након употребе и да га оперете ручно.
Када је купаћи костим изложен креми за сунчање, зноју и хемикалијама, то штети његовој еластичности, а хлор из базена може учинити да костим пожути.
Међутим, стављање купаћег у машину за прање веша је лош избор, јер материјал можда неће преживети овај веома интензиван процес, преноси City Магазин. Уместо тога, потопите га у хладну воду 30 минута да бисте уклонили зној и хемикалије, а затим урадите друго потапање са малом количином детерџента за веш – око кашичице. Бело сирће такође може да делује.
Обавезно окрените костим наопачке. Након испирања, исцедите вишак воде и оставите да се купаћи осуши на ваздуху.
Да ли треба да оперете купаћи костим после сваке употребе?
Ако нисте користили крему за сунчање – иако би то апсолутно требало – и нисте изложили купаћи костим хлору, можда ћете моћи да се извучете са прањем након сваких неколико употреба, али заиста је најбоље да га оперете што је пре могуће.
Можете ли користити машину за прање веша за купаћи костим?
Док се већина купаћих костима најбоље пере ручно, неке компаније праве купаће који су погодни за прање у машини за веш. Најбоље је да проверите ознаку на етикети, пре него што одлучите да ставите купаћи у машину.
У случају да сте у гужви и не стижете да се бавите ручним прањем веша, можете да убаците свој купаћи костим у машину, али га prеthodno ставите у врећу за одећу и изаберите најмање интензиван циклус прања.
Крстарица