(ФОТО/ВИДЕО) ПОПЛАВЉЕНЕ УЛИЦЕ, ВЕТАР ЧУПАО ДРВЕЋЕ Суперћелијска олуја јутрос поново погодила делове Војводине и Београд, РХМЗ издао ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ, ограничена брзина на путевима
Републички хидрометеоролошки завод упозорио је данас да се јако грмљавинско невреме очекује у Срему, Бачкој и Западној Србији, као и да се поново очекује велика количина падавина за кратко време, између 20 и 40 милиметара понегде и више, као и јак и олујни ветар у зони интензивних падавина.
Како се наводи тенденција премештања је ка Банату, ширем подручју Београда и Шумадији.
Јако наоблачење са кишом, пљусковима, грмљавином, падом температуре и локалном појавом града већ је захватило западне делове Војводине и западну Србију.
Инстаграм страница Хаилз Србија објавила је да се севером Србије премештају два олујна система већ од раног јутра.
„У околини Шапца, у Срему и Банату има изузетног интензитета кише у комбинацији са олујним и орканским ветром. Акумулације од 50 + литара по квадратном метру из овог таласа невремена ће бити честе“, наведено је у објави уз видео из Инђије погођене олујом.
У Новом Саду, код Јодне бање, услед велике количине падавина, оформило се језеро у Футошкој улици.
Ни на Мишелуку није било ништа боље, јер сливник није могао да покупи сву воду коју је облак истресао у само неколико минута.
На Лиману, ветар је ломио гране.
И у Инђији су се, за кратко време, улице претвориле у водотокове.
Ко год да се затекао на улици у Руми око 7 сати изјутра готово сигурно је био мокар до голе коже, с обиром на силину ветра и интензитет падавина.
Како се невреме приближавало Београду јачао је и ветар, па је почело да руши и дрвеће
Јавно предузеће „Путеви Србије“ саопштило је данас да је на обилазници око Београда, на тунелима Липак, Железник, Стражевица и Бели поток, редуковано ограничење брзине услед невремена.
МУП интервенисао на десетинама локација
Припадници Сектора за ванредне ситуације МУП Србије јуче су, услед обилних падавина, интервенисали на 50 локација у Београду, али и у Сремском, Браничевском, Борском, Јужнобанатском, Јужнобачком, Мачванском и Подунавском округу.
Током ноћи је највише интервенција било на територији Београда, где је на 28 локација интервенисало скоро 100 ватрогасаца са 33 возила и пумпом. У 15 интервенција припадници Сектора за ванредне ситуације били су ангажовани на уклањању стабала, као и у 6 пожара изазваних громом, док су, између осталог, у три интервенције били ангажовани на уклањању лименог крова и извлачењу потопљеног возила.
Такође, припадници Сектора за ванредне ситуације били су ангажовани у гашењу 11 пожара изазваних ударом грома у Руми, Коцељеви, Смедереву и Београду, као и на уклањању стабала на 23 локације у Беочину, Панчеву, Алибунару, Пожаревцу, Голупцу и Београду.
Ватрогасци-спасиоци су у Беочину из аутомобила на који је услед невремена пало дрво, евакуисали једну особу која том приликом није повређена, а помагали су и становништву у црпљењу воде на девет локација у Бачкој Паланци, Старој Пазови, Смедереву и Београду.
На свим интервенцијама до сада, укупно је било ангажовано 154 ватрогасца-спасиоца са 54 возила и 9 пумпи.
Припадници Сектора за ванредне ситуације су и даље на терену и интензивно раде на санирању последица невремена, саопштили су из МУП-а Србије.