104.8191

ХОЛАНЂАНИН СПАСАО СРБЕ, УНИШТИО ХРВАТЕ! Макели, хвала на свему! Горе друштвене мреже!

25.06.2024. 14:13 14:23
Извор: Youtube printscreen/ Football Referees

​​​​​​​Одлуку Макелија да за осам минута продужи меч Хрватска-Италија многи из Хрватске су критиковали, али Срби га славе.

Навијачи Србије у Минхену су запевали када су видели да се меч Италија - Хрватска завршио ремијем.

Хрватска је заузела треће место у групи Б Европског фудбалског првенства у Немачкој пошто је одиграла 1:1 са Италијом, а многи Хрвати кивни су на судију Данија Макелија, јер је њихову утакмицу продужио осам минута, где су популарни "Азури" постигли гол у судијској надокнади, у последњем минуту.

Навијачи Србије кренули да славе овај резултат на трговима у Минхену, а запевала се и чувена песма "Као некад, пољуби ме нежно, за она добра, добра, добра, стара времена". То расположење пренело се и на друштвене мреже.

Одлуку Макелија су многи из Хрватске критиковали, али Срби га славе.

Иначе, Дани Макели је полицијски инспектор у Ротердаму, а Фифину лиценцу има од 2011. године. Србија, али и Кристијано Роналдо, га сигурно памте по оном сусрету између "Орлова" и Потругалије, у оквиру квалификација за Светско првенство у фудбалу у Катару 2022. године.

Дани Макели те 2021. године, на стадиону Црвене звезде у Београду, у судијској надокнади, није признао гол Кристијану Роналду, након чега је чувени Португалац "подивљао" и бацио капитенску траку.

Кристијано Роналдо дао гол "орловима", али га он није признао јер је Стефан Митровић извукао лопту са гол-линије, мада многи тврде да је она прешла целим обимом и да је погодак био регуларан.