ТЕНИСКИ КЛУБ ОБЕЛЕЖИО 100 ГОДИНА ПОСТОЈАЊА Пун век успеха путоказ за будућност
Тениски клуб Војводина прославио је век година постојања, с обзиром на то да је, 5. јула 1924. године, усвојен правилник, што се води као званичан дан оснивања овог спортског колектива. Прву страницу историје Дејвис куп такмичења исписао је члан управо овог клуба, Ђорђе Дунђерски, који је 1925. године одиграо први званични меч за репрезентацију Југославије против Индије, док је годину дана раније играо и на Олимпијским играма у Паризу, али за репрезентацију Швајцарске.
Ни Други светски рат није зауставио ТК Војводина, пошто је и тада деловао, уз дозволу окупаторских власти. После планетарног сукоба, име клуба се мења, прво у Слога, потом у Звезда, а онда поново у - Војводина. Био је то доказ да је клуб мало лутао, али, сходно изазовним временима, ипак је на крају пронашао начин да се одржи.
Када је реч о екипним такмичењима, прво државно јуниорско првенство за играче до 18 година 1958. године, освојили су Миленко Хабеншус, Петар Мишић, Владимир Путник, Ђорђе Ђукић, Гаврило Гавански и Митар Бабовић. Тих година је ТК Војводина био расардник најуспешнијих играчица у Југославији, под називом 5М (Маја Ђукић, Маријана Матејић, Милана Јаснић, Маја Јанкулов и Мирјана Јајагин, које су освојиле сениорско првенство Југославије. Слободан Милетић је дошао до четвртфинала јуниорског Вимблдона, а исте године је Ђорђе Ђукић постао првак Европе за играче до 14 година. Овај клуб је и 1971. године поново освојио јуниорско првенство Југославије.
Што се тиче појединачне конкуренције, најбитније је напоменути да је прве кораке у ТК Војводина направила и Моника Селеш, једна од најуспешнијих тенисерки свих времена и свакако најбоља с ових простора. Такође, Татјана Јечменица била је међу најзапаженијима, а са 15 година је освојила сениорско првенство државе у синглу, дублу и микс дублу. Најбољи ранг на светској листи био јој је 73. место.
Драган Ћирић и Биљана Веселиновић оставили су дубок тренерски траг, први као селектор Фед куп репрезентације Србије и Црне Горе и тренер Татјане Јечменице, друга као селекторка Фед куп репрезентације Србије и тренер Амели Морезмо, некада најбоље на свету. Јован Савић био је један од тренера Серене Вилијамс, што је врх каријере. У садашњем моменту, најпознатији је Петар Поповић, некадашњи тренер Андрее Петковић, Филипа Крајиновића и тренутни тренер Мутеа, а ту је и Борис Бошњаковић дугогодишњи тренер Дејвис куп репрезентације Србије и тренер Новака Ђоковића.
В. М. Петровић