ПРВОСТЕПЕНА ПРЕСУДА ЗА САОБРАЋАЈКУ НА БЕОГРАДСКОМ КЕЈУ Пет година затвора за несрећу у којој је страдала девојка
Огњен Кљајић (31) из Темерина, који је оптужен за саобраћајну несрећу на Београдском кеју у Новом Саду, у којој је живот изгубила Милица Милићевић (28) из Новог Сад, а тешко повређен њен момак Зоран Јанковић (25), данас је у Вишем суду у Новом Саду оглашен кривим и осуђен на јединствену казну затвора у трајању од пет година.
Образлажући пресуду, председник судског већа судија Сања Берак је истакла да је веће једногласно донело одлуку имајући у виду све доказе. Она је прецизирала да је Кљајић осуђен на четири године затвора за кривично дело тешко дело против безбедности јавног саобраћаја, а на две године за непружање помоћи лицу повређеном у саобраћајној незгоди, па је тако донета јединсвена казна од пет година.
У казну ће му бити урачунато време проведено у притвору од 8. августа 2021. године до 3. марта 2022. као и време трајања мере забране напуштања стана од 3. марта 2022. године па надаље.
Такође, изречена му је и мера безбедности забране управљања моторним возилом Б категорије у трајању од пет година, рачунајући од правноснажности пресуде, с тим да се време проведено на издржавању казне затвора не урачунава у трајање мере.
Прерано прекинут живот
У овој саобраћајној несрећи погинула је Милица Милићевић. Она је након удеса, у тешком и бесвесном стању превезена на одељење реанимације Ургентног центра КЦВ, али је, нажалост, упркос напорима лекара преминула.
Према речима њених пријатеља, била је девојка пред којом је била перспективна уметничка каријера, која је прерано прекинута. Завршила је Академију уметности у Новом Саду, смер филмске продукције.
Подсетимо, стравична саобраћајна несрећа догодила се у ноћи између 7. и 8. августа 2021. године, око 1.20 иза поноћи, на Београдском кеју, када је окривљени Огњен Кљајић, возећи ренџ ровер у правцу ка Улици Бајчи Жилинског, налетео на двоје младих, који су се налазили на скутеру којим је управљао Зоран Јанковић. Возач ренџ ровера се није зауставио након удеса, него је напустио место несреће и оставио оштећене, али је убрзо пронађен на основу регистарске таблице која му је отпала и одређено му је задржавање.
После саобраћајне несреће, како је током суђења рекао судски вештак професор др Драган Драшковић, окривљеном Кљајићу приликом алкотестирања дрегером измерено је 1,77 промила алкохола у организму, док је резултат вађења крви показао 2,05 промила. Према речима вештака психијатра др Милијане Дражетин, измерене количине алкохолисаности после несреће представљају доњу границу тешког пијанства. Та концентрација алкохола утиче на свест, може довести до мутног и делимичног сећања, али не и до потпуног губитка свести.
Иначе, како се могло чути током суђења и возач скутера је имао алкохола у крви, што је оцењено као средња алкохолисаност и његова способност, према речима др Дражетин, да управља моторним возилом била је смањена због алкохола.
Д. Николић