105.2585

БАРАЖ ЗА ПОПУНУ СУПЕРЛИГЕ СРБИЈЕ: Минималац фудбалера Текстилца на „Карађорђу” за предност у двомечу с Јавором

29.05.2024. 20:43 20:53
Извор: Вања Фифа

Четвртопласирани тим Прве лиге Србије, екипа Текстилца, стекао је предност у двомечу баража за улазак у Суперлигу, против Јавор Матиса победом 1:0 на стадиону „Карађорђе” у Новом Саду.

Иако су Ивањичани словили за фаворита, тим из Оџака је показао велику борбеност и мотивацију и, као сута чисто, стигао до предности пред реванш на стадиону крај Моравице, који је на програму 3. јуна.

У 9. минуту виђен је први конкретнији напад Текстилца, после којег је шутирао Дарко Стојановић, али је лопта отишла поред стативе, у гол-аут. Међутим,

у 31. минуту, након интервенције из ВАР собе, досуђен је пенал за тим Текстилца. Одговорност је преузео Мирослав Марковић, чији ударац је голман Манојловић кратко одбио, а лопта је поново стигла до овог играча, који је је лако спровео у мрежу.

То је изазвало одушевљење на „Карађорђу“, који се у тим тренуцима проламао од повика „Плави, плави“. Покушали су гости да изједначе у 41. минуту, када је Браћ сигурно зауставио покушај главом Стјуарта.

И у другом полувремену тим из Оџака је први напао, када је, у 50. минуту, преко гола шутирао Дејан Ђурић. Одговорио је, на другој страни, одлично изведеним слободним ударцем, Лука Гојковић, али је Браћ био добро постављен.

Могао је у 61. минуту Дарко Стојановић да дуплира предност Оџачана, али је, после одличне контре, још једном био непрецизан. У 85. минуту, резервиста Милош Зличић шутирао је с 20 метара, али је статива била савезник голмана Манојловића.

А. Предојевић, С. Јовин

Текстилац – Јавор Матис  1:0 (1:0)

НОВИ САД: Стадион „Карађорђе“, гледалаца: 1.500, судија: Милан Митић (Лесковац). Стрелац: Марковић (из пенала) у 33. минуту. Жути картони: Укачукву, Коџић (Текстилац), Стјуарт (Јавор Матис).

ТЕКСТИЛАЦ: Браћ 7, Луковић 6,5 (Јовановић 6,5), Средојевић 7, Марјановић 7,5, Коџић 6,5, Ђурић 6,5 (Зличић 7), Јочић 7 (Станковић 6,5), Д, Стојановић 7, С. Стојановић 6,5 (Обекпа 7), Марковић 7 (Шавија 6,5), Укачукву 6.

ЈАВОР МАТИС: Манојловић 6,5, Илић 6, Леандро 6 (Шарић 6), Обрадовић 6, Дукуре 6, Елиомар 6 (Петровић 6), Ратковић 6 (Тојчић 6,5), Милошевић - (Босић 6), Гојковић 6,5 (Селенић -), Милетић 6, Стјуарт 6,5.