BARAŽ ZA POPUNU SUPERLIGE SRBIJE: Minimalac fudbalera Tekstilca na „Karađorđu” za prednost u dvomeču s Javorom

29.05.2024. 20:43 20:53
Izvor: Vanja Fifa

Četvrtoplasirani tim Prve lige Srbije, ekipa Tekstilca, stekao je prednost u dvomeču baraža za ulazak u Superligu, protiv Javor Matisa pobedom 1:0 na stadionu „Karađorđe” u Novom Sadu.

Iako su Ivanjičani slovili za favorita, tim iz Odžaka je pokazao veliku borbenost i motivaciju i, kao suta čisto, stigao do prednosti pred revanš na stadionu kraj Moravice, koji je na programu 3. juna.

U 9. minutu viđen je prvi konkretniji napad Tekstilca, posle kojeg je šutirao Darko Stojanović, ali je lopta otišla pored stative, u gol-aut. Međutim,

u 31. minutu, nakon intervencije iz VAR sobe, dosuđen je penal za tim Tekstilca. Odgovornost je preuzeo Miroslav Marković, čiji udarac je golman Manojlović kratko odbio, a lopta je ponovo stigla do ovog igrača, koji je je lako sproveo u mrežu.

To je izazvalo oduševljenje na „Karađorđu“, koji se u tim trenucima prolamao od povika „Plavi, plavi“. Pokušali su gosti da izjednače u 41. minutu, kada je Brać sigurno zaustavio pokušaj glavom Stjuarta.

I u drugom poluvremenu tim iz Odžaka je prvi napao, kada je, u 50. minutu, preko gola šutirao Dejan Đurić. Odgovorio je, na drugoj strani, odlično izvedenim slobodnim udarcem, Luka Gojković, ali je Brać bio dobro postavljen.

Mogao je u 61. minutu Darko Stojanović da duplira prednost Odžačana, ali je, posle odlične kontre, još jednom bio neprecizan. U 85. minutu, rezervista Miloš Zličić šutirao je s 20 metara, ali je stativa bila saveznik golmana Manojlovića.

A. Predojević, S. Jovin

Tekstilac – Javor Matis  1:0 (1:0)

NOVI SAD: Stadion „Karađorđe“, gledalaca: 1.500, sudija: Milan Mitić (Leskovac). Strelac: Marković (iz penala) u 33. minutu. Žuti kartoni: Ukačukvu, Kodžić (Tekstilac), Stjuart (Javor Matis).

TEKSTILAC: Brać 7, Luković 6,5 (Jovanović 6,5), Sredojević 7, Marjanović 7,5, Kodžić 6,5, Đurić 6,5 (Zličić 7), Jočić 7 (Stanković 6,5), D, Stojanović 7, S. Stojanović 6,5 (Obekpa 7), Marković 7 (Šavija 6,5), Ukačukvu 6.

JAVOR MATIS: Manojlović 6,5, Ilić 6, Leandro 6 (Šarić 6), Obradović 6, Dukure 6, Eliomar 6 (Petrović 6), Ratković 6 (Tojčić 6,5), Milošević - (Bosić 6), Gojković 6,5 (Selenić -), Miletić 6, Stjuart 6,5.