ПРВА НОВОСАДСКА ЛИГА Сирижани близу баража за прелазак у виши ранг

28.05.2024. 09:42 09:55
Извор: НС уживо

Футог - Сириг 1:2 (0:1)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија. Бакић(Нови Сад), стрелци: Трифуновић у 48. за Футог, а Којовић у 39. и Бурка у 53.минуту за Сириг. Жути картони: Михајло Бероња (Футог), Ивановић (Сириг).

ФУТОГ: Иванишевић, Мих. Бероња, Сакач, мартић, Драгутиновић, Чепић, Трифунвоић, Стефановић, Радуловић, Ардалић, Мир. Бероња.

СИРИГ: Црнојевић, Наранчић, Вулић, Петровић, Ивановић, Весовић, М. Којовић (Р. Којовић), Богојевић, Брежњак, Вујановић, Бурка.

И изједначеној игри нешто више среће су имали Сирижани и стигли до победе који их оставља у трци за прво место.

П. Н.

Бачка (Б) - Црвена звезда 0:5 (0:3)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 50, судија: Кизић (Нови Сад), стрелци: Мијић у 28. Бањац у 32. и 41. Делушић у 71. и Рељић у 77. минуту. Жути картон: Марковић (Бачка). Црвени картон: Куриш (Бачка).

БАЧКА: Блашћанин, Брнбота, Радосављевић, Марковић, Панић, Трифунов (Р. Павлов),

Н. Павлов (Гавранић), Штрбац, Куриш, Виши, Манојловић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Цветиновић, Пановић, Лучић, Вучковић, Татић, Марић, Мијић (Рељић), Делушић, Бањац (Роксандић), Бандић (Путник), Срдановић (Амиџић).

У Бегечу није било дилеме. Очигледно да су домаћи схватили да испадају из лиге, играли су слабо, па су гости са Видовданског насеља лако дошли до убедљиве победе.

С. Ј.

ЖСК - Јединство 1:2 (1:1)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а гледалаца око 50. Судија: Секулић (Футог). Стрелци: Богданов у 35. за ЖСК, а Бубњевић у 45. и Зукић 75. минуту за Јединство.

ЖСК: Врбашки, Богданов, Ћирин, Ђурђић, Везилић, Лукић, Грбић, Исаковски (Праштало), Драгин (Пињо), Клисара, Попов.

ЈЕДИНСТВО: Ђурђевац, Р. Тепић, Малиновић, М. Тепић, Бубњевић, Клинцов, Вечански, Иконић, Зукић, Димић, Станимировић (Радојевић).

Победили су Госпођинчани у Жабљу, али два кола пре краја првенства нису сигурни да су обезбедили опстанак у лиги.

П. Бундало

Пролетер - Хајдук 0:2 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Пролетера на Сланој бари, гледалаца 50, судија: Стојшић (Нови Сад), стрелци: Пеленгић у 64. (из пенала), Срећков у 57. минуту. Жути картон: Росић (Хајдук).

ПРОЛЕТЕР: Николић, Љубојев (Баранац), Делић, Каиш, Петковић (Јововић), Остојић, Ждеров, Вукић, Барашин, Спасојевић, Срнић.

ХАЈДУК: Шарић, Бранчић (Сувајац), Петрић, Рондовић, Џамбас, Срећков, Шолаја (Марковић), Марков (Марић, Зец), Пеленгић, Росић, Цветковић.

П. Б.

Југовић - Омладинац 1:2 (0:1)

КАЋ: Спортски центар Сигет, гледалаца 100, судија: Дувњак (Нови Сад), стрелци: Вулетић у 67. за Југовић, а Ристић у 37. и Драган Зељковић 2 у 87. минуту за Омладинац.

Жути картони: Гвозденовић, Николић (Југовић), Сарић (Омладинац).

ЈУГОВИЋ: Јањин, Поткоњак, Вулетић (Мудри), Суботин, Срдић, Панић (Гавриловић), Веселиновић, Бабић (Ђекић), Гвозденовић, Илић (Милојевић), Николић.

ОМЛАДИНАЦ: Драган Зељковић 1, Радин (Мартиновић), Савић, Пецељ, Сарић, Стојановић, Драган Зељковић 2 (Ален Хернаус), Пилиповић, Ристић (Јакшић), Андреј Хернаус (Живојвно), Стаменковић(Кресоја).

Добра утакмица у Каћу. Гости су стално контролисали утакмицу и на крају стигли до вредне победе.

М. Г.

Бачка (Ђ) - Шајкаш 1:1 (0:1)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке,  гледалаца 200. Судија: Влајић (Нови Сад). Стрелци : Драган Тривуновић 85. за Бачку, а Моравац у 26. минуту за Шајкаш.

БАЧКА: Лишић 7, Драган Тривуновић 8, Дангубић 7, Станковић 7 (од 72. С. Топчиов 7), Вујовић 7 (од 62. Марковић 7), Ђурић 7, Нађфеј 7 (од 46. Д. Топчиов 7), Чегар 7, Рогић 7, С. Тривуновић 7, Дејан Тривуновић 7.

ШАЈКАШ: Керац 7, Савић 7 (од 67. Станковић 7), Павков 7 (од 67. Кулпинац 7), Алемпић 7, Заов 7, Карас 7, Котуљач 7, Марцикић 7 (од 67. Играчев 7), Летић 7, Николаш 7 (од 67. Милановић 7), Моравац 8.

Гости из Ковиља повели су голом Моравца.  У наставку утакмице Бачка је успоставила  равнотежу,  а круна такве игре је изједначујући погодак Драгана Тривуновића пет минута пре краја утакмице.

Овим бодом фудбалери Шајкаша највероватније су освојили порво место у Новосадској лиги.

Сл. Симић

Петроварадин - Фрушкогорац 3:5 (1:1)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 120, судија: Каплијев (Нови Сад), стрелци: Павлов у 9. Стефановић у 83. и 87. за Петроварадин, а Малешевић у 19. Попадић у 49. Младић у 76. Лакић у 82. и Ранисављевић у 93. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Павлов, Стефановић (Петроварадин), Ранков, Младић, Ранисављевић, Пожарев (Фрушкогорац).

ПЕТРОВАРАДИН: Мандић, Папуга, Радовић, Домазетовић (Ерцег), Берић (Радман), Мишчевић, Дугоњић, Ковачевић (Живковић), Павлов, Адамек, Стефановић.

ФРУШКОГОРАЦ: Ранковић, Паунић, Андрига, Младић, Малешевић, Лакић, Кувекаловић, Туцаков, Ранисављевић, Пожарев, Попадић.

Комшијски дерби је оправдао очекивања. Постигнуто је чак осам голова, а мало не недостајало да домаћи састав освоји бод. Они су у 87. минуту смањили на 4:3 и покушали да постигну и четврти погодак, међутим, у контри Огњен Радосављевић успео је да матира Уроша Мандића тако да су бодови отишли у Сремску Каменицу.