PRVA NOVOSADSKA LIGA Sirižani blizu baraža za prelazak u viši rang

28.05.2024. 09:42 09:55
Izvor: NS uživo

Futog - Sirig 1:2 (0:1)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca 100, sudija. Bakić(Novi Sad), strelci: Trifunović u 48. za Futog, a Kojović u 39. i Burka u 53.minutu za Sirig. Žuti kartoni: Mihajlo Beronja (Futog), Ivanović (Sirig).

FUTOG: Ivanišević, Mih. Beronja, Sakač, martić, Dragutinović, Čepić, Trifunvoić, Stefanović, Radulović, Ardalić, Mir. Beronja.

SIRIG: Crnojević, Narančić, Vulić, Petrović, Ivanović, Vesović, M. Kojović (R. Kojović), Bogojević, Brežnjak, Vujanović, Burka.

I izjednačenoj igri nešto više sreće su imali Sirižani i stigli do pobede koji ih ostavlja u trci za prvo mesto.

P. N.

Bačka (B) - Crvena zvezda 0:5 (0:3)

BEGEČ: Igralište Bačke, gledalaca 50, sudija: Kizić (Novi Sad), strelci: Mijić u 28. Banjac u 32. i 41. Delušić u 71. i Reljić u 77. minutu. Žuti karton: Marković (Bačka). Crveni karton: Kuriš (Bačka).

BAČKA: Blašćanin, Brnbota, Radosavljević, Marković, Panić, Trifunov (R. Pavlov),

N. Pavlov (Gavranić), Štrbac, Kuriš, Viši, Manojlović.

CRVENA ZVEZDA: Cvetinović, Panović, Lučić, Vučković, Tatić, Marić, Mijić (Reljić), Delušić, Banjac (Roksandić), Bandić (Putnik), Srdanović (Amidžić).

U Begeču nije bilo dileme. Očigledno da su domaći shvatili da ispadaju iz lige, igrali su slabo, pa su gosti sa Vidovdanskog naselja lako došli do ubedljive pobede.

S. J.

ŽSK - Jedinstvo 1:2 (1:1)

ŽABALJ: Igralište ŽSK-a gledalaca oko 50. Sudija: Sekulić (Futog). Strelci: Bogdanov u 35. za ŽSK, a Bubnjević u 45. i Zukić 75. minutu za Jedinstvo.

ŽSK: Vrbaški, Bogdanov, Ćirin, Đurđić, Vezilić, Lukić, Grbić, Isakovski (Praštalo), Dragin (Pinjo), Klisara, Popov.

JEDINSTVO: Đurđevac, R. Tepić, Malinović, M. Tepić, Bubnjević, Klincov, Večanski, Ikonić, Zukić, Dimić, Stanimirović (Radojević).

Pobedili su Gospođinčani u Žablju, ali dva kola pre kraja prvenstva nisu sigurni da su obezbedili opstanak u ligi.

P. Bundalo

Proleter - Hajduk 0:2 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Proletera na Slanoj bari, gledalaca 50, sudija: Stojšić (Novi Sad), strelci: Pelengić u 64. (iz penala), Srećkov u 57. minutu. Žuti karton: Rosić (Hajduk).

PROLETER: Nikolić, Ljubojev (Baranac), Delić, Kaiš, Petković (Jovović), Ostojić, Žderov, Vukić, Barašin, Spasojević, Srnić.

HAJDUK: Šarić, Brančić (Suvajac), Petrić, Rondović, Džambas, Srećkov, Šolaja (Marković), Markov (Marić, Zec), Pelengić, Rosić, Cvetković.

P. B.

Jugović - Omladinac 1:2 (0:1)

KAĆ: Sportski centar Siget, gledalaca 100, sudija: Duvnjak (Novi Sad), strelci: Vuletić u 67. za Jugović, a Ristić u 37. i Dragan Zeljković 2 u 87. minutu za Omladinac.

Žuti kartoni: Gvozdenović, Nikolić (Jugović), Sarić (Omladinac).

JUGOVIĆ: Janjin, Potkonjak, Vuletić (Mudri), Subotin, Srdić, Panić (Gavrilović), Veselinović, Babić (Đekić), Gvozdenović, Ilić (Milojević), Nikolić.

OMLADINAC: Dragan Zeljković 1, Radin (Martinović), Savić, Pecelj, Sarić, Stojanović, Dragan Zeljković 2 (Alen Hernaus), Pilipović, Ristić (Jakšić), Andrej Hernaus (Živojvno), Stamenković(Kresoja).

Dobra utakmica u Kaću. Gosti su stalno kontrolisali utakmicu i na kraju stigli do vredne pobede.

M. G.

Bačka (Đ) - Šajkaš 1:1 (0:1)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke,  gledalaca 200. Sudija: Vlajić (Novi Sad). Strelci : Dragan Trivunović 85. za Bačku, a Moravac u 26. minutu za Šajkaš.

BAČKA: Lišić 7, Dragan Trivunović 8, Dangubić 7, Stanković 7 (od 72. S. Topčiov 7), Vujović 7 (od 62. Marković 7), Đurić 7, Nađfej 7 (od 46. D. Topčiov 7), Čegar 7, Rogić 7, S. Trivunović 7, Dejan Trivunović 7.

ŠAJKAŠ: Kerac 7, Savić 7 (od 67. Stanković 7), Pavkov 7 (od 67. Kulpinac 7), Alempić 7, Zaov 7, Karas 7, Kotuljač 7, Marcikić 7 (od 67. Igračev 7), Letić 7, Nikolaš 7 (od 67. Milanović 7), Moravac 8.

Gosti iz Kovilja poveli su golom Moravca.  U nastavku utakmice Bačka je uspostavila  ravnotežu,  a kruna takve igre je izjednačujući pogodak Dragana Trivunovića pet minuta pre kraja utakmice.

Ovim bodom fudbaleri Šajkaša najverovatnije su osvojili porvo mesto u Novosadskoj ligi.

Sl. Simić

Petrovaradin - Fruškogorac 3:5 (1:1)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 120, sudija: Kaplijev (Novi Sad), strelci: Pavlov u 9. Stefanović u 83. i 87. za Petrovaradin, a Malešević u 19. Popadić u 49. Mladić u 76. Lakić u 82. i Ranisavljević u 93. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Pavlov, Stefanović (Petrovaradin), Rankov, Mladić, Ranisavljević, Požarev (Fruškogorac).

PETROVARADIN: Mandić, Papuga, Radović, Domazetović (Erceg), Berić (Radman), Miščević, Dugonjić, Kovačević (Živković), Pavlov, Adamek, Stefanović.

FRUŠKOGORAC: Ranković, Paunić, Andriga, Mladić, Malešević, Lakić, Kuvekalović, Tucakov, Ranisavljević, Požarev, Popadić.

Komšijski derbi je opravdao očekivanja. Postignuto je čak osam golova, a malo ne nedostajalo da domaći sastav osvoji bod. Oni su u 87. minutu smanjili na 4:3 i pokušali da postignu i četvrti pogodak, međutim, u kontri Ognjen Radosavljević uspeo je da matira Uroša Mandića tako da su bodovi otišli u Sremsku Kamenicu.