„ДНЕВНИК” САЗНАЈЕ: УПРКОС ЗАБРАНИ ПРИЛАСКА УШАО У КУЋУ И УСМРТИО БИВШУ ЖЕНУ И ТАШТУ Подигнута оптужница за двоструко убиство у Раковцу ПРЕТИ МУ ДОЖИВОТНА РОБИЈА
Више јавно тужилаштво у Новом Саду подигло је оптужницу против Бранислава Р. (48) из околине Беочина, који се сумњичи да је у породичној кући у Раковцу, на свиреп начин, ножем усмртио бившу супругу Драгану Р. (47) и њену мајку Наду Ч. (75), сазнаје „Дневник”.
Овај четрдесетосмогодишњак се од хапшења налази иза решетака, а на саслушању је искористио своје законско право и није изнео одбрану пред тужиоцем него се бранио ћутањем. Њему је притвор поново продужен и може да траје до 13. јуна.
Двоструко убиство се догодио 18. фебруара, у породичној кући покојне Наде Ч. у Улици цара Лазара, у насељу Салакције у Раковцу код Беочина, када је у вечерњим сатима Бранислав Р., упркос забрани приближавања и комуникације, лишио живота бившу супругу и њену мајку.
Иначе, против њега су пред новосадским Основним судом вођена два кривична поступка, која су правноснажно окончана.
Прети му доживотна робија
Више јавно тужилаштво у Новом Саду је квалификовало дело као кривично дело тешко убиство, кажњиво Кривичним закоником Републике Србије казном затвора у трајању од најмање 10 година или доживотним затвором, као и кривично дело кршење забране утврђене мером безбедности, кажњиво казном затвора у трајању до шест месеци.
Наиме, Бранислав Р. је априла 2019. године оглашен кривим због кривичног дела насиље у породици и изречена му је условна осуда са јединственом казном затвора у трајању од десет месеци. Истовремено, одређено је да се казна неће извршити уколико окривљени у року од две године од дана правноснажности пресуде не учини ново кривично дело.
Међутим, та условна осуда је прекршена и опозвана те је новом пресудом из децембра 2021. године Бранислав Р. оглашен кривим због кривичног дела насиље у породици и осуђен на јединствену казну затвора у трајању од две године и два месеца. Наведеном пресудом му је изречена и мера безбедности забране приближавања и комуникације са оштећеном, односно забрањен је приступ оштећеној на удаљености мањој од 100 метара и то у простору око њеног места становања и рада, као и даље узнемиравање и свака друга комуникација у трајању од две године од дана правноснажности пресуде.
Ова пресуда је, према нашим сазнањима, постала правноснажна 21. марта прошле године.
Д. Николић