117.0436
106.9868

ЈОШ ТРИ МЕДАЉЕ ЗА СРПСКЕ САМБИСТЕ: Душка Беквалац освојила европско злато

12.05.2024. 20:29 20:32

Јуниори Србије трећег дана Европског првенства у самбу нису узели медаљу али су зато млађи јуниори освојили три одличја - Душка Беквалац  злато, Тара Ђорђевић сребро, а Реља Родић бронзану медаљу.

Беквалачева је у категорији до 72 килограма у финалу била за нијансу боља од Украјинке Мандрике и заслужено се попела на највиши степеник победничког постоља.

На путу до злата у осмини финала савладала је Рускињу Фадејеву, у четвртфиналу је била убедљива против Израелке Авици, а у полуфиналу је савладала Румунку Рус.

Ђуровићева (преко 80 кг) је у четвртфиналу после неизвесне и велике борбе славила са 10:8, да би у полуфиналу славила против Гркиње Огканеснијан. Рускиња Нижегородова није дозволила изненађење, па је наша репрезентативка морала да се задовољи сребрном медаљом.

Реља Родић (до 88 кг) је освојио бронзану медаљу победом над Летонцем Литвиским. На путу до медаље наш репрезентативац је у осмини финала надвисио Грка Савлидиса, а у четвртфиналу био је још убедљивији против Азербејџанца Алијева. Јермен Саукхањан је био непремостива препрека у полуфиналу.

Вељко Милановић (до 71 кг) је био на корак до бронзане медаље, али је у мечу за треће место изгубио од Бугарина Кекова.

Србија је на овом Европском првенству освојила шест медаља.

Бронзе у сениорској конкуренцији су освојили Милош Самарџић у спортском самбу, а Стефан Жупарић и Дарко Ристић у комбат самбу.

ДАРКО РИСТИЋ ОСВОЈИО БРОНЗАНУ МЕДАЉУ у борбеном самбоу на Еевропском првенству у Новом Саду

10.05.2024. 19:13 19:27