БЕЧЕЈЦИ ПОБЕДИЛИ БОРАЦ И, МОЖДА, УЗЕЛИ БОДОВЕ СПАСА: Ћурчић пресудио

11.05.2024. 20:45 20:49
Извор: Играчи Бечеја после гола Ћурчић (24), фото: В. Јанков

Српсколигаш са Тисе победио је после месец дана и, можда, узео бодове спаса.

Стрелац јединог гола био је Радислац Ћурчић, а велики допринос победи дао је голман, на овој утакмици и капитен, Исидор Милованов. Јер, у неколико наврата је код резултата 0:0 заустављао лопту упућену ка његовом голу.

Први пут у 15. минуту је имао и среће, јер после шута Крстевског са ивице казненог простора одбио је лопту која је погодила пречку, а у 35. минуту, после шута Тедића искоса са леве стране лопту је скренуо у корнер. Посебно се истакао у 50. минуту, када је Бурсаћ ишао сам ка његовом голу, али је ногом спречио да се лопта нађе у његовој мрежи. Био је сигуран и у 75. минуту, када је Ромић, после соло продора по левој страни, шутирао у ближи угао, а он се није дао изненадити. Исти играч је три минута касније опробао шут са дистанце и сада је гађао супротан угао, али Милованов је крајњим напором избацио лопту у корнер. Велику помоћ у фази одбране имао је у штоперу Немањи Вјештици и беку Владану Воргучину.

Као и ранијих утакмица, Бечејци су се мучили са ефикасношћу. Није да нису стизали у гол прилике, али... Пејић је у 30. минуту шутирао крај гола, у 57. минуту се прописно обрукао упутивши лопту са три метра преко гола, а десетак минута касније је снажно шутирао из срца казненог простора, а голман гостију Тодић ефектно одбранио. „Резервиста“ Ћурчић се добро снашао у 83. минуту и лопту са леве стане прецизним шутем послао у леви голманов угао. Исти играч је могао да се прослави, јер је, после два центаршута Кобиљског у 87. и 89. минуту, шутирао а лопта је први пут отишла крај гола, а други пут је био изблокиран и све се завршило минималцем, који је донео три бода.

ОФК Бечеј 1918 – Борац 1:0 (0:0)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе. Гледалаца: 250. Судија: Балша Ћерановић (Ловћенац) 7. Стрелац: Ћурчић у 83.минуту за ОФК Бечеј 1918. Жути картони: Томић, Воргучин, Кобиљски (ОФК Бечеј 1918), Мирковић, Рарошки, Тедић, Ракић (Борац).

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Милованов 8, Воргучин 7,5, Н. Вјештица 7, Влаисављевић 6, Миловановић 6,5, Харди 6 (од 46. Кобиљски 7), Томић 6 (од 68. Ћурчић 7), Виденовић 6,5, Пеић 6, Митић 6 (од 90. В. Вјештица -), Томчић 7.

БОРАЦ: Тодић 6, Парошки 6, Максимовић 6, Ромић 6, Павловић 6, Мирковић 6. Гојковић 6. Гргић 6,5, Бурсаћ 6 (од 54. Ракић 6), Крстевски 7 (од 75. Бугарин-), Тедић 7.