18°C
20.09.2024.
117.058
105.2585

СВЕМИРСКИ ФУДБАЛ Пари Сен Жермен и Борусија Дортмунд у ПОЛУФИНАЛУ ЛИГЕ ШАМПИОНА (ФОТО, ВИДЕО)

16.04.2024. 23:17 23:29

БАРСЕЛОНА: Фудбалери Пари Сен Жермена и Борусије из Дортмунда пласирали су се вечерас у полуфинале Лиге шампиона.

ПСЖ је вечерас у гостима победио Барселону резултатом 4:1 у реванш мечу четвртфинала Лиге шампиона. "Свеци" су изборили пласман у полуфинале најквалитетнијег европског клупског такмичења, иако су у првој утакмици одиграној прошле недеље у Паризу поражени од Барселоне резултатом 3:2.

Шампион Француске је вечерас у Барселони стигао до убедљиве победе од 4:1. Голове за ПСЖ постигли су Осман Дембеле у 40, Витиња у 54. и Килијан Мбапе у 61. (пенал) и у 89. минуту. Једини стрелац за Барселону био је Рафиња у 12. минуту.

Каталонски клуб је меч завршио са фудбалером мање, пошто је у 29. минуту директан црвени картон добио Роналд Араухо. Главни судија меча Иштван Ковач искључио је и тренера Барселоне Ћавија Ернандеза у 56. минуту.

Фудбалери Борусије изборили су пласман у полуфинале ЛШ, пошто су вечерас у Дортмунду савладали мадридски Атлетико резултатом 4:2.

У првом дуелу четвртфинала ЛШ одиграном прошле недеље у Мадриду било је 2:1 за Атлетико.

Голове за Борусију у вечерашњој утакмици постигли су Јулијан Брандт у 34, Јан Матсен у 39, Никлас Филкруг у 71. и Марсел Забицер у 74. минуту. Код гостију, у листу стрелаца уписали су се Матс Хумелс (аутогол) у 49. и Анхел Кореа у 64. минуту.

БАРСЕЛОНА ГОРИ ПРЕД МЕЧ ЛИГЕ ШАМПИОНА Жестока ТУЧА НАВИЈАЧА ПСЖ-а и полиције испред стадиона (ВИДЕО)

16.04.2024. 21:18 21:23