КРПА И ВОДА СУ ОВДЕ ЗАБРАЊЕНИ Никада их не користите за чишћење ОВИХ КУЋНИХ УРЕЂАЈА
Да бисте уклонили прљавштину и прашину са расветних тела, звучника, тастатуре и других електронских уређаја, препоручује се употреба крпице од микровлакана или мањег, ручног усисивача са меканим четкицама.
У неким ситуацијама, корисна може бити и четкица за зубе. Међутим, треба избегавати употребу воде, посебно када су у питању дрвени подови и намештај од дрвета.
Увек је препоручљиво одмах очистити проливену течност и друге мрље, избегавајући дуготрајно излагање води.
Шта уместо воде
За чишћење намештаја препоручује се употреба специјалних средстава у спреју, која се наносе на крпу за брисање.
Након чишћења, потребно је употребити пешкир од микровлакана како би се уклонио вишак влаге.
Материјали попут сребра, месинга, антилопа, сомота и велура не би требало да дођу и контакт с водом. Код коже се може користити влажна крпа и благо средство за прање судова, али је препоручљиво проверити упутства произвођача. Чиста вода оставља мрље и флеке и после ју је неопходно уклонити специјалним средствима за те материјале.
За специфичне пресвлаке и материјале препоручује се употреба средстава за чишћење прилагођених тим материјалима. Редовно усисавање може помоћи у одржавању намештаја са таквим пресвлакама.
Како се чисти мермер
Материјали попут мермера, гранита и других порозних материјала не би требало да долазе у контакт са водом, јер то може оштетити заштитне слојеве и направити мрље које је тешко очистити. За њихово чишћење препоручује се употреба посебно формулисаног раствора.
Што се тиче цигле, спољашња цигла је отпорна на влагу, док унутрашња није. За чишћење унутрашње цигле можете користити благо навлажену четку.
Дневник, 24седам