117.0531
108.1722

РЕГИОНАЛНА ПРЕМИЈЕР ЛИГА Нови Београд савладао Јадран, Звезда у финишу поражена од Југа

27.03.2024. 23:38 23:40

БЕОГРАД: Ватерполисти Новог Београда, теже него што се очекивало, победили су Јадран из Херцег Новог са 15:13 у првој утакмици турнира регионалне Премијер лиге, који се одржава на базену Спортског центра „11. април“.

Екипа из Херцег Новог пружила је изузетно снажан отпор фаворизованим Новобеограђанима, који су питање победника решили тек у последњој четвртини.

Изабраници тренера Живка Гоцића боље су почели ме, повели су са 6:3, али гости из Црне Горе су у трећој четвртини дошли до преокрета и повели са 9:8.

Морао је тренер Новобеограђана Гоцић да замени голмана Франческа де Микелиса, који није имао своје вече, а уласком Лазара Добожанова домаћи су добили преко потребну сигурност у одбрани. То их је охрабрило у наставку, па су почетком последње деонице поново стекли предност (12:11) чиме су практично преломили меч у своју корист.

Најефикаснији у екипи Новог Београда били су Никола Јакшић и Алваро Гранадос са по три поготка, док је Новљане предводио Иван Нагаев са три гола.

Новобеограђани у другом мечу, који је на програму у четвртак од 20.15 играју против сплитског Јадрана.

У уводном мечу овог турнира, ватерполисти Југа савладали су Црвену звезду са 14:13. Утакмица је била веома изједначена, а одлучујући гол постигао је Маро Јоковић из петерца два минута и осам секунди пре краја.

Најефикаснији у победничком табору био је Рино Бурић са четири поготка док се у редовима црвено-белих истакао Драшко Гогов са три постигнута гола.

Црвена звезда у другом мечу, који је на програму такође у четвртак од 18.15 игра против Јадрана из Херцег Новог.