У НОВОМ САДУ ОТВОРЕН НАЈСАВРЕМЕНИЈИ ЦЕНТАР ЗА ПРОБЛЕМАТИКУ СЛУХА – АУДИО БМ Све на једном месту за особе са оштећеним слухом
Лидер у области ОРЛ струке на Балкану – Аудио БМ јуче је свечано отворио најсавременији центар за проблематику слуха у региону „Свет слуха” у новосадској Футошкој улици 84.
Уређен по узору на објекте Сонова’с World оф Хеаринг, каквих је шест у Европи, а свега 22 у свету, први пут у Србији омогућиће приступ Лифт анд Леарн технологији.
Према речима генералног директора и оснивача компаније Блажа Писарића, ово јесте први свет слуха у Србији и Југоисточној Европи, али и њихова 70. пословна јединица, будући да продајне објекте и сараднике имају у свим већим градовима како у нашој земљи, тако и у Црној Гори, Македонији, Босни и Херцеговини и Словенији.
– Нова јесте могућност да се на једном месту, у једном центру, пробају сва техничка стручна помагала, кохлеарни импланти и све што је неоходно за рехабилитацију људи са оштећеним слухом – додао је Писарић. – Откако се бавимо овом проблематиком, имали смо 300.000 задовољних клијената и пацијената. Наша примарна делатност су слушни апарати, али сем тога радимо инплантације код потпуно глуве деце. Само у Србији имамо преко 600 малишана који су били глувонеми, а данас су потпуно интегрисани у друштво. Уградња се ради у клиничким центрима, а прву смо спровели 2002. године у КЦ Војводине. Наши људи су присутни на свакој операцији, а и када се она заврши, ми смо ти који у нашем центру укључујемо имплант и омогућујемо пацијенту тај први контакт са слухом, као што даље цео живот бринемо о њему.
Аудио БМ основан је у Новом Саду 1992. године, а уз посвећеност послу, квалитету и понајвише својим клијентима, до данас је нарастао у највећег дистрибутера слушних апарата, батерија и помоћних слушних уређаја у нашој земљи.
Како кажу, мисија им је омогућити свима бољи квалитет живота уз коришћење најновије технологије и пружајући индивидуално прилагођене, неприметне и удобне слушне апарате хиљадама људи, а своје знање обогаћују присуствовањем стручним семинарима и едукативним састанцима како би боље разумели потребе особа са оштећеним слухом.
С. Милачић