104.8191

СЕРИЈА А: Торино шокирао Наполи, Илић играо, Вања одличан, Радоњић ни у протоколу

07.01.2024. 17:10 18:01
Извор: Tanjug/ LaPresse via AP/Fabio Ferrari

ТОРИНО: Фудбалери Торина победили су шампиона Наполи резултатом 3:0 у мечу 19. кола Серије А, док је Лацио као гост савладао Удинезе 2:1

Антонио Санабрија је у 43. минуту довео Торино у вођство и тако наговестио нови тежак дан за Наполитанце. Кад је у 50. минуту Наполи остао са десеторицом, после искључења Пасквалеа Мазокија, било је јасно да ће три бода остати у Торину. Никола Влашић је повећао на 2:0 у 52. минуту, а поново је асистент, као и код првог гола, био Дуван Запата. Коначних 3:0 поставио је Алесандро Бонђорно у 66. минуту. Гол Торина чувао је Вања Милинковић-Савић, а Иван Илић је играо до 90. минута, док Немања Радоњић није био у протоколу.

Наполи је после новог неуспеха пао на девето место са 28 бодова, чак пет мање од Фјорентине, која је на позицији која води директно у Лигу шампиона. Торино је победом стигао на 10. место, са само бодом мање од данашњег ривала.

У другом мечу одиграном у истом термину, Лацио је као гост савладао Удинезе. Лука Пелегрини је у 12. минуту довео госте у вођство, али је поравнао Валас у 59. минуту. Победу Лацију донео је Матијас Весино голом у 76. минуту. Лазар Самарџић је меч одгледао са клупе домаћина. Лацио је победом задржао корак у трци за пласман у Лигу шампиона, шести је са 30 бодова. Удинезе је после пораза остао 16, са само три бода више од Вероне која је прва у зони испадања.