104.8191

СЕРИЈА А Фудбалери Фиорентине победили Салернитану, реми Удинезеа и Вероне

03.12.2023. 18:28 18:29
Извор: pixabay.com

Фудбалери Фиорентине победили су данас у Фиренци екипу Салернитане резултатом 3:0 у утакмици 14. кола Серије А.

Голове за клуб из Фиренце постигли су Лукас Белтран из шестом из пенала, Рикардо Сотил у 18. и Ђакомо Бонавентура у 56. минуту. Цео меч за Фиорентину одиграо је српски репрезентативац Никола Миленковић.

Фиорентина је тренутно пета на табели Серије А са 23 бода, а у наредном колу гостоваће Роми. Салернитана је последња на табели са осам бодова, а у наредном колу на свом терену играће са Болоњом.

Фудбалери Удинезеа и Вероне одиграли су у Удинама без победника, 3:3. Два гола за Удинезе постигао је Лоренцо Лука у 30. и 72. минуту, а једном се у стрелце уписао Кристијан Кабаселе у 16. минуту. Стрелци за госте били су Милан Ђурић из пенала у 37, Сирил Нгонгеа у 61. и Томас Анри у седмом минуту надокнаде времена.

Српски фудбалер Лазар Самарџић одиграо је цео меч за Удинезе, а асистирао је код гола Кабаселеа. Српски репрезентативац Дарко Лазовић био је у стартној постави Вероне, а замењен је у 84. минуту.

Удинезе је 16. на табели са 12 бодова, а у наредном колу гостоваће Интеру. Верона је 18. на табели са 10 бодова, а у наредном колу Серије А играће на свом терену са екипом Лација.

Раније данас Леће и Болоња одиграли су нерешено 1:1.