НОВОСАДСКИ КОШАРКАШИ ПОБЕДИЛИ СПАРТАК У КЛС Вошин Франц Вагнер неумољив

18.10.2023. 20:27 20:30
Извор: Дневник (В. Фифа)

Војводина – Спартак 91:87 (18:28, 26:17, 17:16, 18:18, 12:8)

Спектакуларна утакмица обележила је заостало прво коло Кошаркашке лиге Србије, у којем је Војводина, после неизвесне завршнице и продужетка, надиграла фаворизовани Спартак. Блистао је Петар Ракићевић, који је са полудистанце био неумољив – девет од девет, за 30 поена. Сходно конституцији и позицији на терену, поређење са немачком НБА звездом Францом Вагнером је неизбежно, а управо је тако првотимац Војводине изгледао против супарника.

Домаћи нису лоше отворили меч. Мучили су се Суботичани у неколико везаних напада на старту и нису знали како да поентирају, али је утисак да Новосађани нису до краја искористили тај кратак празан ход супарника. Када се то није десило, Спартак је из минута у минут почињао да игра све боље и превасходно агресивније. На такав приступ екипа Милоша Исаков-Ковачевића у први мах није имала одговор, па је неколико напада „просуто“, што преко ниског поста где Војводина није направила разлику, што преко изгубљених лопти које су била последица нешто лошије комуникације. На све то надовезали су се и неки пропусти у одбрани, па су црвено-бели заостајали двоцифреном разликом после уводног квартала.

Тада је Тајрел Џонсон преузео ствари у своје руке и са шест узастопних поена примакао домаће, да би Петар Ракићевић, уз помоћ Василија Вучетића, утицао на то да се предност гостију истопи. Одличну другу четвртину крунисао је Марко Љубичић, али је Спартак преко Филипа Барне на полувреме однео минимално вођство.

Уследила је серија 7:0 Војводине у трећој деоници, чиме је потпуно преузела контролу, да би Ракићевић тројком заокружио ту секвенцу, за максималних плус осам. Одговорио је Спартак серијом 9:0, након чега се играло кош за кош.

Неизвесна завршница била је неминовна. Ракићевић је подогио за плус два на 20 секунди до краја, након чега је стручни штаб Војводине одлучио да фаулира ривала и стави га под притисак. Александар Цветковић је тај притисак издржао, погодио оба слободна бацња, након чега домаћи нису искористили последњи напад, па се играо продужетак. У њему је боља била домаћа екипа, чиме је уписала веома важну победу против великог ривала.

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 500, судије: Јовчић, Ћалић, Пешић.

ВОЈВОДИНА: Бањац, Недељков 7, Љубичић 2, Ракићевић 30, Заграђанин 3, Бумбић 5, Савић 11, Ивошев 3, Џонсон 16, Вучетић 7, Станојевић, Радоњић.

СПАРТАК: Цветковић 10, Степановић, Кутлешић 6, Радосављевић 13, Илић, Медаревић, Тејић 8, Бојић 20, Соколовић 6, Цупковић 3, Барна 21.

В. М. Петровић

КОШАРКАШИ ПАРТИЗАНА ПРЕД НОВИМ ИЗАЗОВОМ У ЕВРОЛИГИ Олимпијакос дочекује Обрадовићеву чету

18.10.2023. 17:09 17:14
НИШТА ОД ПОБЕДЕ Кошаркаши Партизана поражени од Барселоне у трећем колу Евролиге

17.10.2023. 21:09 21:14
ТРЕЋЕ КОЛО ЕВРОЛИГЕ Кошаркаши Фенербахчеа победили Панатинаикос, Ефес надиграо Асвел у Евролиги

17.10.2023. 21:54 21:56