10°C
22.10.2024.
117.0275
107.7403

РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ СЛАВИЛИ ПРОТИВ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ У СУПЕРЛИГИ СРБИЈЕ: Оцвирк и Воркапић водили Новосађане до победе

17.09.2023. 20:06 20:14

Рукометаши Војводине уписали су други тријумф у Суперлиги Србије победом над београдском Црвеном звездом од 36:29. Чета Бориса Ројевића је оправдала улогу фаворита и освојила нова два бода.

На почетку сусрета обе екипе су биле солидне у нападу и играо се леп рукомет. Домаћи су константно имали предност од једног или два гола. Сјајан голмански тандем Воше није био расположен у првом полувремену, па су гости из Београда одржавали резултатску неизвесност. Бивши Словеначки репрезентативац Грегор Оцвирк је бриљирао на Сланој бари и био лидер новосадских црвено-белих. С друге стране пивот Борислав Урта лако је излазио на крај са дефанзивцима Воше. У финишу првог дела домаћи су додали гас и на одмор отишли са пет голова предности.

У наставку сусрета актуелни шампиони су успешно одржавали предност. Највише су се истакли репрезентативци Србије Вукашин Воркапић и Лука Роган који су били нерешива енигма за Београђане. Воша је играла боље и имала је много опција и решења у нападу. Поново је као у дуелу са Динамом прорадио Андреј Трнавац и уписао неколико важних одбрана. Полако је опадао интензитет игре и домаћи су новом победом потврдили да су спремни за одбрану титуле, али и изазове у Лиги Европе.

В. Г.

Војводина - Црвена звезда 36:29 (17:12)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца 300. Судије: Попов (Нови Сад) и Ристић (Кикинда) Седмерци: Војводина 2 (2), Црвена звезда 3 (2). Искључења: Војводина 10, Црвена звезда 2 минута.

ВОЈВОДИНА: Лучин (4 одбрана), Шијан 1, Воркапић 7, Милић 3, Оцвирк 7 (2), Азиз 3, Трнавац (5 одбрана и 1 седмерац), Миленковић 2, Сунајко 2, Пушица, Рађеновић 4, Станков, Роган 5 Голубовић 1, Пуховски 1, Шуиреф.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радовановић (2 одбране), Ненадић 3, Урта 5, Тривуновић, Богуновић, Мајес 1, Матичић 4 (1), Шмигић 1, Ђурашковић 3 (1), Бујишић 3, Радовановић, Шљукић 2, Павловић 3, Колунџић 4, Ковачевић (4 одбране), Јелисић.