RUKOMETAŠI VOJVODINE SLAVILI PROTIV CRVENE ZVEZDE U SUPERLIGI SRBIJE: Ocvirk i Vorkapić vodili Novosađane do pobede

17.09.2023. 20:06 20:14

Rukometaši Vojvodine upisali su drugi trijumf u Superligi Srbije pobedom nad beogradskom Crvenom zvezdom od 36:29. Četa Borisa Rojevića je opravdala ulogu favorita i osvojila nova dva boda.

Na početku susreta obe ekipe su bile solidne u napadu i igrao se lep rukomet. Domaći su konstantno imali prednost od jednog ili dva gola. Sjajan golmanski tandem Voše nije bio raspoložen u prvom poluvremenu, pa su gosti iz Beograda održavali rezultatsku neizvesnost. Bivši Slovenački reprezentativac Gregor Ocvirk je briljirao na Slanoj bari i bio lider novosadskih crveno-belih. S druge strane pivot Borislav Urta lako je izlazio na kraj sa defanzivcima Voše. U finišu prvog dela domaći su dodali gas i na odmor otišli sa pet golova prednosti.

U nastavku susreta aktuelni šampioni su uspešno održavali prednost. Najviše su se istakli reprezentativci Srbije Vukašin Vorkapić i Luka Rogan koji su bili nerešiva enigma za Beograđane. Voša je igrala bolje i imala je mnogo opcija i rešenja u napadu. Ponovo je kao u duelu sa Dinamom proradio Andrej Trnavac i upisao nekoliko važnih odbrana. Polako je opadao intenzitet igre i domaći su novom pobedom potvrdili da su spremni za odbranu titule, ali i izazove u Ligi Evrope.

V. G.

Vojvodina - Crvena zvezda 36:29 (17:12)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca 300. Sudije: Popov (Novi Sad) i Ristić (Kikinda) Sedmerci: Vojvodina 2 (2), Crvena zvezda 3 (2). Isključenja: Vojvodina 10, Crvena zvezda 2 minuta.

VOJVODINA: Lučin (4 odbrana), Šijan 1, Vorkapić 7, Milić 3, Ocvirk 7 (2), Aziz 3, Trnavac (5 odbrana i 1 sedmerac), Milenković 2, Sunajko 2, Pušica, Rađenović 4, Stankov, Rogan 5 Golubović 1, Puhovski 1, Šuiref.

CRVENA ZVEZDA: Radovanović (2 odbrane), Nenadić 3, Urta 5, Trivunović, Bogunović, Majes 1, Matičić 4 (1), Šmigić 1, Đurašković 3 (1), Bujišić 3, Radovanović, Šljukić 2, Pavlović 3, Kolundžić 4, Kovačević (4 odbrane), Jelisić.