17°C
18.10.2024.
117.0208
107.8135

СЕНЗАЦИЈА НА БАНОВОМ БРДУ Фудбалери Чукаричког победили Звезду, мајсторија Адетунџија за Бахарову главобољу

16.09.2023. 20:22 20:27

БЕОГРАД: Фудбалери Чукаричког савладали су вечерас на Бановом брду Црвену звезду 2:1 (1:0) у дербију седмог кола Суперлиге Србије.

Тим Игора Матића шокирао је црвено-беле, победио их први пут после четири године, нанео други пораз у последња три меча и забринуо тренера Барака Бахара пред гостовање Манчестер Ситију.

Уједно, Чукарички са „ветром у леђа” иде на гостовање Ференцварошу на старту групне фазе Лиге конференција.

Домаћин је повео голом Марка Доцића у 23. минуту из пенала  изједначио је Жан-Филип Красо у 47, такође са беле тачке, а тријумф је донео Сандеј Адетунџи спектакуларним поготком у 75. минуту.

Бахар је „мешао карте”, Красо, Осман Букари, Срђан Мијаиловић, и Корејац Хванг Ин-Бом остали су на клупи и заиграли тек у наставку, а прописно се обрукао Шериф Ндиаје, који је у првом полувремену промашио празан гол са пет метара.

Од 19 сати играју ТСЦ - Железничар и  Вождовац - Младост Лучани, док се Спартак и Војводина састају од 20.15 сати.

Недеља: Раднички Крагујевац - Јавор (16.00), Нови Пазар - Напредак (17.00), Раднички Ниш - ИМТ (19.30), Партизан - Радник (19.35).

СУПЕРЛИГА: Звезда на Бановом брду, Партизан чека Радник, ВОША у Суботици

16.09.2023. 11:13 11:15