КАПЕТАН НА БЕЛУ ЛАЂУ, А НИЈЕ ШОЈИЋ Бобан свакодневно крстари Овчарско-кабларском клисуром на ОДУШЕВЉЕЊЕ ДОМАЋИХ И СТРАНИХ ГОСТИЈУ
ЧАЧАК: Један од најлепших прирордних предела у Западној Србији свакако је Овчарско-кабларска клисура.
Језеро Мешувршје током летњих дана пуно је пловила, која су идеална за разгледање и уживање на малој српској Светој Гори, како још зову ово место. Ипак, свако ко је бар прошао овим пределом није могао а да не примети Белу лађу, којом упрвља капетан Бобан.
- Траса је дуга 14 километара од Бране у Међувршју до бране у Овчар Бањи. Право је задовољство пловити и очи и срце напунити погледом који пружа Овчарско-кабларска клисура. Такође, ми овде имамо могућност и ноћења у бродићу који има четири лежаја. Пун је погодак за све који желе одмор у правом смислу те речи, рекао је за РИНУ Бобан Спасојевић, капатан „Беле Лађе".
Развој туризма у Овчарско-кабларској клисури се захуктава, некретнине у том делу постају све траженије, али и све скупље. Како кажу туристички радници, цене смештаја и боравка у овој зеленој оази још увек нису скочиле у небеса, па се преноћиште може наћи и за 15 евра.
- Овчарско - кабларска клисура пружа задовољство за свакога ко наврати и дође. Овде свако може наћи своје задовољство од пецања, пливања, вожње бицикла, шетње. Имамо један од највећих видиковаца на планини Каблар, обележене су планинарске стазе а на располагању је и приватни смештај где туристи највише воле да проводе време на обали језера”, рекао је мештанин Миломир Урошевић, који је управо у свом крају решио да се бави туризмом и власник је Виле Ивона, па додаје да је приметан пораст броја гостију последњих година.
Осим рекреативног и активног, Овчарско-кабларска клисура прави је драгуљ и кад су у питању здравствени и верски туризам. На њеној територији налази се 12 манастира, па многи путници намерници долазе управо ту како би пронашли свој духовни мир.
Током ревитализације овог предела урађено је много тога, што је такође допринело развоју Овчар Бање као туристичке дестинације.
Текст и фото: РИНА