Мештани ариљских села не могу да дођу себи после невремена, кажу - РУКЕ НАМ СЕ ЈШ ТРЕСУ
АРИЉЕ: Погођени катастрофалним невременом мештани села у околини Ариља још увек сабирају огромне штете. Крупне леденице разбијале су све пред собом, а неколико људи услед интензивног града задобило је и телесне повреде. Младен Пантовић из Трешњевице остао је без крова над главом, јер је олуја потпуно уништила цреп на његовој кући.
- За својих 46 година нисам упамтио такав град. То је лупало као да неко сипа из рукава, разбијало кровове, тракторе, аутомобиле. На мојој кући штета је потпуна, руке ми се још увек тресу, не могу да верујем шта нас је снашло. Да плачем нећу, нека смо само живи и здрави. Већ су дошли добри људи на мобу да помогну. Комшије, пријатељи, другови мог сина и моји радници којима је комби сав излупан. Моји берачи су се одрекли дневнице, како би ми помогли да покријем кућу, заиста сам свима захвалан, каже за РИНУ Младен.
Осим објеката и аутомобила, град је уништио и малињаке, а још црње је што је берба црвеог злата тренуто у пуном јеку.
- За ову годину је завршено са брањем, а бојим се да ћемо имати великих проблема и за наредну годину. Кад дође до лома врха или било ког дела изданка он не мозе да изради род за следећу годину већ остане на том нивоу", рекао је Светолик Недељковић из Ступчевића код Ариља.
Противградни стрелци на територији општине Ариље испалили су 74 ракете, али ни то није било довољно да се престоница малине спаси од ове елементарне непогоде. Општина Ариље тек пре 15 дана укинула је ванредну ситуацију уведену услед поплава, а већ јуче задесила их је нова елементарна непогода.
- Ми смо на терену, екипе су на терену, заказан је Штаб за ванредне ситуације где ћемо одлучити о даљим корацима. Више као локална самоуправа с обзиром на наш буџет не можемо да изађемо на крај сами. Поднећемо захтев Републици и видети са надлежним инситуцијама како ћемо даље да решавамо, биће нам потребна помоћ", рекао је Предраг Маслар председник општине Ариље.
(РИНА)