105.2585

ПАРТИЗАН ПОБЕДИО ЗВЕЗДУ и у другом мечу финалне серије АБА лиге

15.06.2023. 22:04 23:47
Извор: FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ/ bg

Кошаркаши Партизана савладали су вечерас Црвену звезду 87:78 (23:22, 21:22, 24:18, 19:16) у другом мечу финалне серије АБА лиге и тако стигли на победу од освајања титуле регионалног шампиона.

Старт меча је припао Партизану који је имао 5:0 и 13:7.

Звезда се вратила у игру скоком у нападу и одличном партијом Факунда Кампаца који је дао девет поена у првој деоници (две тројке).

Тројком Огњена Добрића у првом минуту друге четвртине, Звезда је први пут повела на мечу (25:23).

Уследио је период игре у ком су се екипе смењивале у вођству, а и једни и други су правили много грешака, а на полувремену је било нерешено.

Почетак треће деонице био је конфузан за ове екипе, али је Партизан успео да се одлепи на плус шест (56:50).

У неколико наврата Партизан је има плус девет, а тројком Бранка Лазића уз звук сирене Звезда је у последњу деоницу ушла са минус шест (62:68).

Везаним поенима Данила Анђушића Партизан је у 34. минуту стигао до плус девет (74:65).

У последња два минута ушло се са 82:74 за домаћина, Звезда није успела да надокнади велики минус.

Најефикаснији у Партизану су били Џејмс Нанели и Ален Смаилагић са по 15 поена, Матијас Лесор и Кевин Пантер са 13 и Зек Ледеј са 12.

Код Црвене звезде највише поена су дали  Немања Недовић (21) и Добрић (11).  Кампацо је дао девет поена, све у првом полувремену, колико је уписао и Лука Митровић.

Лука Вилдоза се вратио у састав Звезде пошто је прескочио први меч финалне серије због повреде препона и постигао осам поена.

Трећи меч игра се у недељу у 20.30 у дворани "Александар Николић".

Евентуална четврта утакмица играће се на истом месту у уторак.

Обрадовић: Пресудила боља одбрана у другом полувремену

Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић рекао је да је његова екипа за корак ближе освајању титуле шампиона АБА лиге пошто је вечерас савладала Црвену звезду 87:78 у другом мечу финалне серије и додао да је пресудила боља игра у другом полувремену.

"Још једна победа у феноменалној атмосфери. Знали смо да ће бити другачије него пре два дана. Честитке играчима, недостаје нам још једна победа. У неким тренуцима у првом полувремену смо правили невероватне грешке које су омогућиле Звезди лаке поене и отворене тројке. У другом полувремену смо одиграли бољу одбрану, свели смо Звезду на само четири скока у нападу, играли добар напад и то нас је водило ка победи", рекао је Обрадовић.

Тренер "црно-белих" је додао да је трећа утакмица већ за три дана и да не жели да пореди ову серију са оном против Реал Мадрида у четвртфиналу Евролиге где је Партизан такође водио 2:0.

"Одмах после те серије, пред старт АБА лиге, рекао сам да је Евролига готова прича. Размишљамо само о првој следећој утакмици. Ово је плеј-оф, енергија је на првом месту, гледаћемо да користимо што више играча, да би одржали ритам који захтева овако напорна серија", закључио је Обрадовић.