Почиње обнова Улице Николе Тесле, измењен режим саобраћаја до децембра
Прва фаза реконструкције Улице Николе Тесле почиње данас, због чега ће до 16. децембра бити измењен режим саобраћаја. Најпре ће бити обустављен у делу од Футошке до Улице Пере Добриновића, а моторна визила неће моћи да се крећу ни крајњом десном траком у Футошкој улици.
У улици дужине 429 метара предвиђена је изградња саобраћајних површина јавног осветљења, фекалне и атмосферске канализације, а из Градске управе поручују да ће јавност благовремено бити обавештена о изменама режима саобраћаја у оквиру друге и треће фазе радова.
Вредност инвестиције је око 176,2 милиона динара с одговарајућим порезом, а посао је на тендеру Градске управе за грађевинско земљиште и инвестиције поверен новосадској фирми „Пут-инвест”, „Техника АД” из Вршца и „Тецтон geosystems” из Новог Сада. На потесу који представља везу између Футошке и Улице новосадског сајма, а пружа се непосредно поред Футошког парка и Јодне бање, планирана је двосмерна саобраћајница, са обостраним пешачким стазама. По речима надлежних, сва стабла биће очувана, а предвиђен је и континуирани зелени појас између пешачке стазе и коловоза и у плану додатно озелењавање.
– Канализациона мрежа у Улици Николе Тесле биће реконструисана у дужини од 653 метра, чиме је омогућено прикључење на канализацију за 39 домаћинстава – објаснили су из Кабинета градоначелника. – Пројектом је, у уквиру комплекса Јодне бање, предвиђена изградња црпне станице отпадних вода са потисним цевоводом. Одвођење атмосферских вода са саобраћајних површина, што је био евидентан проблем у Улици Николе Тесле, биће ефикасно решено изградњом 50 нових сливника.
Осим саобраћајних површина и подземне инфраструктуре, планирана је обнова јавне расвете, што подразумева постављање 21 стуба са ЛЕД светиљкама.
Прибављање техничке документације за градњу саобраћајних површина и пратеће инфраструктуре коштало је око два милиона, а пројектовање је поверено фирмама АД „Војводинапројект”, „Централна путна лабораторија”, ГМП „Грамонт-НС” и „КЛМ инжењеринг ТМ”.
Ј. Вукашиновић