Војводина у недељу дочекује Партизан
После низа од 21 утакмице без пораза, Војводина је у финишу сезоне започела нови низ, овога пута низ од три узастопна пораза, два у првенству и један у полуфиналу Купа Србије.
Тај последњи је баш заболео све Војводини блиске особе. Тим пре што је знатно пре сусрета са Чукаричким пласман у финале означен као императив, најважнија утакмица у сезони, догађај који је у случају позитивног резултат могао знатно да ублажи опори укус чињенице да клубу шампионске традиције нема више места међу три најбољепласиране екипе у елитном српском лоптању.
Збиљић честитао Чукаричком
Председник ФК Војводина Драгољуб Збиљић, посредством клупског сајта, честитао је Чукаричком на пласману у финале Купа. Истовремено, Збиљић је захвалио свима „на искреној подршци клубу у полуфиналној утакмици Купа Србије, симпатизерима и навијачима Војводине, званичном Граду Новом Саду, као и спонзорима клуба“.
-Јединство у клубу које имамо током сезоне, па и након овако тешког пораза, даје нам за право да наставимо да се боримо и да верујемо у своје снове – навео је, између осталог, Драгољуб Збиљић.
-Чукарички је заслужено прошао у финале – сагласан је тренер Војводине Радослав Батак. – Имали смо прилика у првом полувремену, али се наши играчи нису најбоље снашли у завршници напада.
Да смо гол постигли, вероватно би и развој ситуације до краја био другачији. У другом полувремену Чукарички је био бољи, нарочито после искључења Витаса и нашег бројчаног хендикепа у преосталих 40 минута игре. Гол смо примили у најгорем моменту, покушали смо
потом да изменама приђемо ближе противничком голу. Нисмо у томе успели и ја честитам Чукаричком на заслуженом пласману у финале Купа.
Пред Војводином су још две утакмице суперлигашког плеј-офа до краја такмичарске сезоне: у недељу на Карађорђу гостује Партизан, а у последњем колу следи гостовање код ТСЦ-а у Бачкој Тополи.
-Позивам навијаче да нам се придруже у недељу на Карађорђу – рекао је у најави меча са Партизаном, Батак. – Ми смо основни циљ, пласман у европске квалификације, испунили петим местом на табели. Велики доперинос томе дао је и prеthodni тренер (Милан Раставац). У суштини сам задовољан како смо све изнели до краја. Што се мотивације тиче није било тешко мотивисати играче када смо низали позитиван низ, неће бити тешко ни сада када тражимо начин да сезону приведемо крају у победничком расположењу.
Сусрет Војводине и Партизана је у недељу на Карађорђу и почиње у 19 часова.
Л.Б-з