117.0955
104.8397

Вечити дерби: Звезда лоша, Партизан очајан

03.03.2023. 21:18 21:19

Фудбалери Црвене звезде савладали су вечерас Партизан 1:0 (1:0) у 169. вечитом дербију.

Гол за победу био је поклон одбране Партизана, постигао га је аргентински десни бек Алекс Виго у петом минуту. После центаршута лопта је променила смер од Урошевића а Поповић је био неспреман. Лагана лопта му је „сломила” руку и ушла под пречку.

Пред 35.078 гледалаца на стадиону "Рајко Митић" дерби је очајан, а све после тога, укупно 103 минута са надокнадама, било је са пуно нервозе и недостојно најважније утакмице српског фудбала.

После гола Звезда се бранила а Партизан нападао али није постигао гол.

Партизан је финиш меча одиграо са десеторицом јер је у 90. минуту искључен Рикардо Гомеш због ударања Страхиње Ераковића.

Звезда после 24. кола у Суперлиги има 66 бодова, док је Партизан други са 50, само бод више од трећепласираног ТСЦ-а.