Евролига: Звезда поражена од Бајерна, Топ 8 далеко

02.03.2023. 21:29 21:30
Извор: КК Црвена звезда/Лука Вилдоза у акцији

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Бајерна, у 26. колу Евролиге и сада се налазе у веома тешкој ситуацији за улазак у доигравање. Црвено-бели су добро почели, имали све у својим рукама, да би на крају посустали.

Под притиском императива победе, уколико желе да остану у реалној трци за плеј-оф, Београђани су играли овај сусрет, али се тај терет није осетио у првој четвртини. Звезда је, ипак, кренула споро, није било изграђених акција, већ исфорсираних шутева Вилдозе, који је спорадично погађао и на тај начин одржавао минималну предност своје екипе. Гости су водили делом и због одличне одбране, мада никако нису успели то да претворе у неку озбиљнију залиху. Тек уласком Кампаца црвено-бели су почели да стичу осетнији суфицит. Омалени Аргентинац је у сваком нападу имао решење, креирао је и постизао поене.

Тако је први квартал требало да се заврши са плус седам за Ивановићеву екипу, али се Лучић далекометним хицем побринуо да разлика буде за три поена мања. Таква завршница подигла је самопоуздање Бајерну и дотукла Београђане. Винстон је доминирао у игри један на један у тим тренуцима, често нападао и Вилдозу, па је преко њега немачки тим преузео контролу, серијом 15:2 у другој четврини. Успела је Звезда да се врати на минус три, али је и даље то био стил игре који јој није својствен. Премало лаких кошева и протока лопте у нападу, а превише солирања. Није слутило на добро у наставку.

Пронашли су освајачи Купа Радивоја Кораћа начин да оштете ривала, али је то деловало веома тешко. Чак и тако, црвено-бели су преокренули и средином треће четвртине поново почели да се питају за крањи исход. Био је то сигнал за Тринкијерија да зове тајм-аут. Како је време пролазило, Звезда је била све сигурнија и, чинило се пред последњих 10 минута, ближа победи. Међутим, 34 примљена поена у четвртој четвртини значило је да ће бодови да остану у Минхену.

Бајерн – Црвена звезда 87:80 (19:23, 22:15, 11:18, 35:24)

МИНХЕН: Ауди дом, гледалаца: 6.500, судије: Латишевс (Летонија), Перуђа (Италија), Травицки (Пољска).

БАЈЕРН: Вајлер-Беб 7, Волден 7, Сили 3, Винстон 20, Гифај 11, Хантер 8, Бонга, Лучић 20, Обст 3, Ципсер, Вимберг, Жилеспи 8.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилдоза 18, Лазаревић 3, Кампацо 16, Митровић 5, Мартин 8, Добрић 3, Ивановић, Недовић 15, Марковић, Кузмић, Петрушев 10, Бентил 2.