117.0199
107.9121

Нови шок за Партизан, фудбалери Радничког однели бод из Хумске

27.02.2023. 16:44 16:45

БЕОГРАД: Фудбалери Партизана и Радничког из Крагујевца одиграли су данас у Београду без победника, 1:1 у последњем мечу 23. кола Суперлиге Србије.

Партизан је повео у 12. минуту голом Квинсија Менига на асистенцију Андреаса Колорада, који је на утакмици са Радничким дебитовао за "црно-беле". Бод Радничком донео је Милутин Видосављевић у 80. минуту.

Овај меч је требало да буде одигран јуче од 16.30 часова, али је померен за данас због лоших временских услова. Утакмици је присуствовало неколико стотина навијача.

Партизан је тренутно на другом месту на табели Суперлиге Србије са 50 бодова, док је Раднички осми са 27. Првопласирана Црвена звезда има 63.

"Црно-бели" ће у наредном колу у петак гостовати Црвеној звезди у мечу 24. кола СЛС, док ће Раднички у четвртак на свом терену дочекати ТСЦ.

Петрић: Ово је реалност Партизана и наше екипе

Тренер фудбалера Партизана Гордан Петрић признао је данас после ремија са Радничким да је "ово реалност" клуба из Хумске.

"Ово је реалност ФК Партизан и наше екипе. Покушавали су колико су могли. У једном тренутку смо могли да решимо утакмицу, а после смо могли да изгубимо и овај један бод", рекао је Петрић за ТВ Аренаспорт по завршетку меча.

Новинарка ТВ Арене спорт пренела је речи голмана Партизана Александар Поповић, који је после меча питао саиграче како је могуће да се 17. утакмицу заредом повлаче.

"Он је рекао? Питајте га зашто је то рекао. Ако је то рекао, онда је то његова срамота. Ако су били до сада заједно, треба и даље да буду. Никад не критикујем играча, ако ви то кажете, ја вам верујем, онда је то његова срамота", казао је Петрић.

Партизан је на другом месту на табели са 13 бодова мање од првопласиране Црвене звезде. "Црно-бели" ће у петак гостовати Црвеној звезди у 169. "вечитом дербију".

"Има још четири дана, па ћемо видети шта ће да буде", закључио је Петрић.