Миле Папић најбољи ђак, „Чисто срце” у рукама Данила Јефтимира
Богословија Светог Арсенија у Сремским Карловцима прославила је 10. новембра свог заштитника, чије име носи, а уједно и 228 година од оснивања. Прослава је отпочела бденијем уочи празника, настављена литургијом у Саборној цркви на дан када се празнује други српски архиепископ и заштитник школе да би на крају била крунисана академијом у свечаној сали школе.
Та својеврсна духовна смотра, како ју је назвао ректор Карловачке богословије протојереј-ставрофор Јован Милановић, била је прилика као и увек до сада за исказивање ђачких талената и достигнућа, али и присећање на значајне ученике и професоре тог храма науке и знања који су својим трудом, залагањем и животом обележили једно време, као и оне који су напустили овај свет - тимочког епископа Милутина Стојадиновића, недавно канонизованог Карловчанина и професора Богословије пред Први светски рат - владику Иринеја Ћирића, првог професора појања у школи проту Бранка Цвејића, те недавно преминулог професора Николу Петровића.
Специфичност програма за школску славу у Карловачкој богословији јесте награђивање ђака при чему до изражаја долази наклоност појединаца према училишту. Оно се огледа у давању прилога за награде, што је пракса која се преноси с генерације на генерацију, а круг дародаваца се из године у годину шири.
Најбољи ђак Богословије ове године је ученик петог разреда Миле Папић који је и носилац и Плакете патријарха Јосифа Рајачића и златника, дар Љиљане Јеремић, Рајачићевог потомка. Чувена награда, која је на известан начин симбол Карловачке богословије, „Чисто срце“, овог пута отишла је у руке Данила Јефтимира, такође ученика завршног разреда Богословије.
Специјална награда епсикопа сремског Василија за тематски рад припала је Јовану Стругару, ученику петог разреда, прва његовом другу из разреда Свјетлану Тривунчевићу, друга Димитрију Николићу, а трећа Милану Пајкановићу из четвртог разреда. Утешне награде за тематске радове добили су и преостали аутори. Награђен је по обичају и нарочито исказан труд богослова у обављању разноврсних обавеза у школи и цркви, од којих су као несвакидашње издвајају такозване амбулантерске и цензорске дужности.
Неизоставан део академије поводом Светог Арсенија јесте празнична беседа о светитељу коју изговара неко од професора приправника, а то је сада био Ненад Стојановић. Програм је као и до сада дело ђака и професора. У музичком делу наступио је школски хор под управом Миле Радонић, етно-група коју чине богослови и ученице Карловачке гимназије, а као гост наступио је Градски тамбурашки оркестар “Бранко Радичевић” из Руме са диригенткињом Смиљаном Јанчић на челу, који је извео две композиције заједно са ђацима Богословије. Овогодишњи кум славе био је Мирко Дуброја, који се уврстио у ред донатор награда најбољим ђацима.