105.2585

Актуелни шампион Словенија победила Литванију на старту ЕП

01.09.2022. 19:46 19:52
Извор: Printscreen Twitter

КЕЛН: Актуелни кошаркашки шампион Европе, селекција Словеније, победом је почела одбрану титуле освојене 2017. године савладавши вечерас у Келну Литванију са 92:85 (27:27, 24:21, 18:19, 23:18) у првом колу Б групе Евробаскета.

У неизвесној утакмици, у којој су током већег дела контролисали резултат, Словенци су меч преломили серијом 15:3 у последњој четвртини и од заостатка 73:78 стигли до недостижног вођства 88:81 на два минута до краја меча.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Мајк Тоби са 24 поена, Горан Драгић додао је 19, а по 14 поена ималу су Јака Блажић и Лука Дончић који је уписао и 10 асистенција.

У редовима селекције Литваније истакао се Миндаугас Кузминскас са 19 поена, а Маријуш Григонис додао је 18 поена.

У првом мечу Б групе у Келну Босна и Херцеговина савладала је Мађарску са 95:85, а касније вечерас састају се домаћин Немачка и Француска.