Нови хит укуси сладоледа, мајонез, кечап, пасуљ…
Многи становници Лондона су, како би лакше поднели високе температуре које су ове године прешле рекордне вредности, спремни да пробају и сладолед помало необичног укуса - кечапа и мајонеза.
Широм света познати су најразличитији укуси сладоледа, од оног са укусом сипиног мастила, до кромпира, са активним угљем који га боји као и корнет у црно, кукуруза, јунећих изнутрица, сланине, пива, ракије, канабиса, коњског меса, масти ирваса, крављег језика, али и кавијара, па је дошао ред и на онај са укусом пасуља.
Најновији пројекат британских сладолеџија за најтоплије лето састоји се од низа нетрадиционалних укуса које, како пишу британски и амерички медији, пре можете наћи у остави него у фрижидеру за сладолед, а осим хајнц мајонеза и кечапа ту је и укус печеног пасуља.
Сладоледе је креирала Ања Хиндмаш, која је за главне састојке искористила неке од најтраженијих зачина и готових јела.
Један од најтраженијих је, како медији наводе, укус Хајнцовог печеног пасуља, чувених Quaker овсених пахуљица, ПГ чаја...
Купци су били узбуђени што су имали могућност да пробају необичне укусе сладоледа, запакованих у традиционална паковања сладоледа, са оригиналним дизајном "Хеинз Томато Ketchup", ....
"Дошли смо рано јутрос, били смо узбуђени када смо чули и морали смо да дођемо и пробамо све ове невероватне укусе“, рекла је једна од муштерија.
"Тако сам импресиониран, тако је забавно и одлично је за децу и да, били смо узбуђени", навели су други купци који су имали прилику да пробају нешто слично што су Ирци пробали пре неколико година.
Није тачно познато ко је измислио сладолед, али постоје историјски списи који говоре о томе да су људи још 200. године пре нове ере уживали у смрзнутим посластицама. Александар Велики обожавао је да једе снег заслађен медом и нектаром, док га је Нерон посипао соковима и воћем.
Некада је био доступан искључиво краљевима и племићима. Био је симбол моћи и богатства.
Први сладолед настао је у Кини, а његови основни састојци били су млеко и лед. Према неким теоријама, у Европу су га донели Арапи, а по некима је то учинио Марко Поло.
Од тада се све много променило, па ни они са козјим млеком, љутим папричицама чак 100 пута јачим од, на пример, популарних халапењо папричица, или смокија, нису довољни.